Türkiye bunu da gördü

Türkiye bunu da gördü
Geçtiğimiz yıllarda üniversitelerde türban konusu tartışılırken yaşanan bir olay durumun önemine dikkat çekti. Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde yaklaşık 20 ilköğretim öğrencisinin derslere türbanla girdiği ortaya çıktı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaklaşık 20 ilköğretim öğrencisinin okullarda türbanla derse girdiği belirtildi. Dinci derneklerin oluşturduğu İnsani Hak ve Özgürlükler Platformu üyesi Ensar Derneği, küçük öğrencileri okullara türbanla gittikleri için “takdir belgesi” ile ödüllendirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kılıç, “Haberim yok, fotoğrafı inceleyeceğim” dedi.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde okullarına türbanla devam ettiği belirtilen yaklaşık 20 ilköğretim okulu öğrencisine Ensar-Der tarafından “takdir belgesi” verildi. Ensar-Der Başkanı Salih Başkurt, “Başörtüsü noktasında Allah’ın kesin emri varken, başkalarının da kesin yasağı var, Allah’ın emrini mi yerine getirelim yoksa başkalarının yasağını mı? Bunu halkın takdirine bırakıyorum. Biz Müslümanlar olarak Allah’ın emrini yerine getireceğiz, bu konuda kararlı ve dik duracağız inşallah” dedi. Ceylanpınar’da 20’den fazla öğrencinin okullarına başörtüsüyle devam ettiğini ifade eden Başkurt, bu sayının daha da artmasını temenni ettiklerini söyledi.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com