Türkiye çok dinamik gelecek vaat ediyor

Türkiye çok dinamik gelecek vaat ediyor
Kemal Derviş, Türkiye'nin gelecek vaat eden bir ülke olduğunu söylerken, önümüzdeki 10 yılda geçmiş 10 yıldakinden daha fazla yol kat edebileceğini söyledi.

Brookings Enstitüsü Başkan Yardımcısı Sabancı Üniversitesi Danışma Kurulu üyesi Kemal Derviş, Türkiye'nin gelecek vaat eden bir ülke olduğunu söylerken, önümüzdeki 10 yılda geçmiş 10 yıldakinden daha fazla yol kat edebileceğini söyledi.

2001 krizinin ardından Türkiye'ye gelerek DSP-MHP-ANAP Hükümeti'nde ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı görevini yapan ve çok sayıda ekonomik reformu hayata geçiren Kemal Derviş, şu anda Türkiye ekonomisini nasıl bulduğunu şöyle anlattı:

Dünyada bir kere şu anda hakikaten çok ciddi sorunlar var. Türkiye ise çok dinamik bir topluma sahip. Hem özel girişim, hem çalışan vatandaşlar gerçekten çok büyük bir çaba gösteriyor. Ama herkesin de dediği gibi tamamen bu dünyadaki olumsuz ortamdan ayrı kalmak da mümkün değil. Türkiye'de dinamizm devam ederse Türkiye hakikaten son 10 yılda kat ettiği mesafeden daha fazlasını da önümüzdeki 10 yılda kat edebilir. Türkiye gelecek vadediyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com