'Türkiye darbelerden çok çekti'

'Türkiye darbelerden çok çekti'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem İnce, "Türkiye darbelerden, derin devlet yapılanmalarından çok çekmiş bir ülkedir. Suçlu kimse cezasını çeksin. Darbeciler de, Susurlukçular da çeksin" dedi.

Ankara'dan memleketi Yalova'ya geçerken İnegöl'de mola veren Muharrem İnce, Susurluk davasında tutuklanan Mehmet Ağar hakkında açıklamalarda bulundu.

İnce, "Türkiye darbelerden, derin devlet yapılanmalarından çok çekmiş bir ülkedir. Eğer bir hukuk devletinde suç ne ise, mahkeme neye karar verirse, herkes bunun sonucuna katlanacak. Yani o pasaportu kime nasıl verdiği, yıllardır bu ülkede konuşulan bir şey. Suçlu kimse cezasını çeksin. Darbeciler de, Susurlukçular da çeksin.

Sivil diktatörler de bir gün çekecek, bu unutulmasın. 1980 yılında darbeyi yapanların, 32 yıl sonra bugün yaşları 100'e yaklaşırken yargılanacakları konuşuluyorsa bu ülkede, insanları fişleyenler, gazetecileri işten attıranlar, insanların telefonlarını dinleyenler, Türkiye'de yargıyı kuşatanlar, üniversiteyi susturanlar, medyayı ve sivil toplumu susturanlar da bir gün gelip bunun hesabını vereceklerini bilsinler. Bu hesabı bir gün herkes verecek. Bu iktidar da gün gelecek, bu hesabı verecek" diye konuştu. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com