Türkiye Diyanet Vakfı vekaletle kurban kesecek

Türkiye Diyanet Vakfı vekaletle kurban kesecek
Kütahya Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla yürütülen ''Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu'' başvurularının alınmaya başlandığını bildirdi.

Kütahya Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı organizesinde Türkiye Diyanet Vakfı aracılığıyla yürütülen ''Vekalet Yoluyla Kurban Organizasyonu'' başvurularının alınmaya başlandığını bildirdi.

Müftülükten yapılan yazılı açıklamada, organizasyonda kurbanların, yurt içi ve yurt dışında (başta Afrika ülkeleri olmak üzere Orta Doğu, Orta Asya, Balkanlar ve Kafkaslar da 40'ı aşkın ülkede) kesim merkezlerinde oluşturulan komiteler nezaretinde dini esaslara uygun olarak kesileceği belirtildi.
Bu şekilde kesilen kurbanlardan elde edilen etlerin yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahibi yoksul ve muhtaç vatandaşlarımız ile soydaş ve dindaşlara dağıtılacağı ifade edilen açıklamada, kurbanını yurt içinden kestirmek isteyenlerden 550'şer lira, yurt dışında kestirmek isteyenlerden 380'er lira talep edildiği duyuruldu.
Açıklamada, şöyle denildi:
''Organizasyona katılan vatandaşlarımızın, kurban bedellerini en geç 3 Kasım Perşembe günü mesai bitimine kadar Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, PTT iş yerleri, Kuveyt Türk ve Bank Asya'nın bütün şubelerinde açtırılan Türkiye Diyanet Kurban Hesabına yatırmaları gerekmektedir. (Adı geçen banka şubelerinin bulunmadığı yerlerde ise en yakın İl veya İlçe Müftülüklerimize müracaat edilebilir) Organizasyona katılan vatandaşlarımızın kurban bedellerini geciktirmeden zamanında yatırmaları, parayı yatırırken ad, soyad, adres ve cep/ev telefon numaralarını okunaklı bir şekilde banka dekontuna yazdırmaları önem arz etmektedir. Belirtilen tarihten sonra para yatıran vatandaşlarımız için kurban kestirilemeyeceğinden, bu durumda olanların paraları bilahare kendilerine iade edilecektir.''
Ayrıntılı bilgi, Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesinin 2236312/132 veya Türkiye Diyanet Vakfının 03124171235 numaralı telefonlarından alınabiliyor.
-Sağlık evlerine 4 vekil ebe-hemşire alınacak
Kütahya'da, il merkezi ve Tavşanlı'da bulunan sağlık evlerine 4 vekil ebe-hemşire alınacak.
Alınan bilgiye göre, Kütahya'ya, köylerdeki sağlık evleri ve sağlık ocakları için 2006 yılında 10, 2007 yılında ise 9 vekil ebe-hemşire kadrosu verildi. Ancak bazıları Sağlık Bakanlığınca KPSS puanına göre başka yerlere atandı, bazıları ise istifa ederek görevlerinden ayrıldı.
İstifalar nedeniyle boşalan Merkez İlçe Toplum Sağlığı Merkezine bağlı Sabuncupınar Sağlık Evine bir, Tavşanlı Toplum Sağlığı Merkezine bağlı Balıköy Sağlık Birimine iki, Kızılçukur Sağlık Evine bir olmak üzere 4 vekil ebe-hemşire atanması kararlaştırıldı.
Sabuncupınar Sağlık Evi için İl Sağlık Müdürlüğüne, Tavşanlı'daki kadrolar için Tavşanlı Kaymakamlığına yapılacak başvuruların süresi, 26 Ekim mesai bitiminde sona erecek. 27 Ekim'de müracaatlar değerlendirilecek ve 28-31 Ekim'de yapılacak atama işlemleri sonrası belirlenen vekil ebe-hemşireler, 1 Kasım'da göreve başlatılacak.
-Hacı adayları uğurlanmaya başlandı
Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla Kütahya'dan hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek vatandaşlar uğurlanmaya başlandı.
Alınan bilgiye göre, Ankara 22. ve 23. kafileye mensup hacı adayları, 6 otobüsle Eyüp Sultan Camisi ve Hisar Öğrenci Yurdu önünden yakınları tarafından uğurlandı.
Diğer gruplardaki hacı adaylarının uğurlanacağı gün, saat ve yer bilgileri ise şöyle:
''Ankara 27. Kafile (Normal-1 / 4 otobüs): 20 Ekim Perşembe, saat 24.00 Eyüp Sultan Camisi önü. Ankara 55. Kafile (Müstakil-2 / 1 otobüs): 21 Ekim Cuma, saat 20.00 Eyüp Sultan Camisi önü. Ankara 49. Kafile (Müstakil-1 / 1 otobüs): 22 Ekim Cumartesi, saat 23.00 Eyüp Sultan Camisi önü. İstanbul 41. Kafile (Otel-2 / 1 minibüs): 23 Ekim Pazar, saat 20.00 Eyüp Sultan Camisi önü. Ankara 31. Kafile (Normal-1 / 4 otobüs): 25 Ekim Salı, saat 10.00 Hisar Öğrenci Yurdu önü. Ankara 32. Kafile (Normal-1 / 4 otobüs): 25 Ekim Salı, saat 10.30 Eyüp Sultan Camisi önü. Ankara 35. Kafile (Normal-1 / 1 otobüs, 1 minibüs): 25 Ekim Salı, saat 14.00 Gediz Ulu Cami önü. İstanbul 52. Kafile (Otel-1D / 1 minibüs): 28 Ekim Cuma, saat 06.00 Eyüp Sultan Camisi önü. Ankara 56. Kafile (Müstakil-3 / 1 otobüs): 29 Ekim Cumartesi, saat 09.30 Eyüp Sultan Camisi önü.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com