Türkiye Ekonomisi Dünyada 1 Numara Olur!

Türkiye Ekonomisi Dünyada 1 Numara Olur!
Uşak Sesli Battaniyeleri sahibi Hazım Sesli "istikrar devam ederse Türkiye ekonomisi dünyada 1 numara olur"dedi..

Uşak Sesli Battaniyeleri sahibi Hazım Sesli, İzmir'in Bergama ilçeside Bakırçay Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD)'ni ziyaret etti.

Ziyarette ülke ekonomisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Sesli, memleket meselelerinde ve kalkınmada işadamlarının birlikte hareket etmesi gerektiğini söyledi. İşadamlarının Türkiye'nin yıllardır özlem duyduğu bu istikrarına sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak, devamı halinde dünyada en iyi ilk 10 ve ilk 3'e girilebileceğini ve nihayet en iyi ülke olunacağını kaydetti. Bergamalı işadamlarını yatırıma davet eden Sesli, Türkiye ekonomisinin sürekli büyüdüğünü ve güzel günlerin yakın olduğunu ifade etti.
Sivil toplum kuruluşlarının önemine de değinen Hazım Sesli, 'Bu tür dernekler sayesinde biraraya geliyoruz. Birbirimizi dinliyor ve fikir teatisinde bulunabiliyoruz. Diyaloğun çok önemli olduğunu düşünüyorum. İstikrar için de birliktelik şart. Bunun tesisi için çaba sarf etmeliyiz. Bugün Anadolu'daki işadamları ve sanayiciler yatırım için dünyaya açılıyorsa, tek sebep birlikte hareket etme kültürüdür. Bunu, BASİAD gibi ülkenin dört bir yanındaki dernekler sağlıyor.' dedi.
Bergama Ticaret Odası Başkanı Kahraman ise enerji yatırımı için ilçenin büyük bir potansiyele sahip olduğunu anlattı. Bölgede 5 milyar ton kömür madeni rezervi bulunmasının hem ilçe ekonomisine hem de istihdama büyük katkısı olacağını kaydeden Kahraman, termik santral bakımından da zengin bir yerleşim birimine sahip olduklarına dikkat çekti. Bu konularda yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı girişimcileri bölgeye davet eden Melih Kahraman, oda olarak her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com