"Türkiye Enerji ve Altyapı Finansmanı Konferansı"

Türkiye Enerji ve Altyapı Finansmanı Konferansı
Akbank Kurumsal Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yüksel:

İSTANBUL (AA) - Euromoney Seminerleri ve Proje Finansmanı Dergisi tarafından düzenlenen "Türkiye Enerji ve Altyapı Finansmanı Konferansı", ana sponsorlarından Akbank’ın desteğiyle İstanbul'da düzenlendi. 

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, konferans kapsamında enerji yatırımlarından altyapı yatırımlarına ve hukuksal çerçeveye kadar pek çok farklı konu değerlendirildi. Konferansa ekonomi yönetiminden temsilcilerin yanı sıra finans, hukuk, inşaat ve pek çok farklı sektörden üst düzey yöneticiler ve temsilciler katıldı. Konferans kapsamında ayrıca Türkiye’nin enerji ve altyapı stratejilerini değerlendiren sunumlar yapıldı.

Konferansla ilgili değerlendirmelerde bulunan Akbank Kurumsal Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Hakan Yüksel, gelecek süreçte gerek ekonomik büyüme gerek Türk bankacılık sistemi için proje finansmanı işlemlerinin öneminin devam edeceğini vurguladı.

Yüksel, 2013 yılının, enerji ve altyapı yatırımları ile ilgili olarak çok sayıda işlemin devreye alındığı oldukça hareketli ve başarılı bir yıl olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Son aylarda uzun vadeli yatırım kararları ile ilgili olarak belirli bir yavaşlama gözlense de yılın ikinci yarısında iç ve dış piyasalardaki gelişmelere de bağlı olmak kaydıyla uzun vadeli yatırım kredilerinde ivmelenme bekliyoruz. Piyasada bu yıl enerji piyasasında özellikle EÜAŞ varlıklarının özelleştirilmesini, altyapı tarafında ise havalimanı-liman ve yat limanı alanlarında takvime düşecek olan ihaleler takip edilecek. Takvime düşmesi beklenilen büyük hacimli ve doğru işlemler için bankacılık sektöründe yeterli likidite ve iştah bulunmaktadır. Bu işlemlerin devreye alınmasında geçtiğimiz yıllarda da olduğu üzere öncelikli olarak dengeli risk paylaşımlarının oluşturulabilmesi ve bankaların karşılayabileceği makul vade yapılarına sahip olmaları oldukça önem arz edecektir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com