Türkiye Ette Büyük İndirime Gidiyor!

Türkiye Ette Büyük İndirime Gidiyor!
Dünyanın en pahalı etinin satıldığı Türkiye'de gelecek yıl et bolluğu yaşanacak...

Vatandaşlar ucuz et alma imkanına kavuşacak. Tarım Bakanlığı'nın ağustos ayında hayata geçirdiği sıfır faizli kredi meyvelerini vermeye başladı.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştirmek isteyenlere kişi başına 50 bin ile 70 bin lira arasında 7 yıl geri ödemeli destek verildi. 2 ay gibi kısa sürede 360 bin büyükbaş besilik ve damızlık inek desteği alan girişimciler, 275 bin koyun ve keçi için para kullandı.

Alınan hayvanlar için Bakanlık, Ziraat Bankası aracılığıyla toplamda 1,6 milyar lira kredi kullandırdı. Bakanlıktan alınan bilgiye göre verilen kaynakla 25 bin işletme kuruldu. Bakanlık yetkilileri, verilen desteğin gelecek yıl piyasayı rahatlatacağını, spekülatörlerin de elinin zayıflayacağını kaydetti.

İTHAL KURBAN ELDE KALDI

Kurban Bayramı'nın 3. gününde, yerli kurbanlık hayvanların tamamına yakını satıldı, ithaller ise fiyatların düşürülmesine rağmen satıcıların elinde kaldı. Avusturya'dan 400 adet merinos cinsi küçükbaş kurbanlık alan ve Kasımpa-şa'daki kurban pazarına getiren Eskişehirli hayvan tüccarı Mehmet Keskin, Türkiye'de kurbanlık bulamayınca yurtdışından aldıklarını, ancak hüsrana uğradıklarını anlattı. Keskin, "Bu kurbanlıkların tanesinin gelişi bize 400 TL'ye mal oldu. Biz yine aynı fiyata satmaya çalışıyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com