Türkiye Eurovision'a ikna olacak mı?

Türkiye Eurovision'a ikna olacak mı?
Avrupa Yayın Birliği, Eurovision Şarkı Yarışması’na “oylama sisteminin adaletsiz olduğu” gerekçesiyle katılmayan Türkiye’yi bu yıl yarışmaya katılmaya ikna etmek için geliyor.
TRT yetkilileri, “İtirazlarımızı Avrupa Yayın Birliği Eurovision Yayın Komitesi’ne ilettik. İki hafta sonra başkan, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile görüşmek için gelecek. İtirazlar birinci ağızdan dinlenecek. Türkiye’nin yarışmaya katılıp katılmayacağı da bu görüşmeden sonra netleşecek” dediler.
 
TÜRKİYE’NİN İSTEKLERİ KARŞILANMALI
 
Yüzde 50 halk oyu Yüzde 50 jüri oyu ile belirlenen Eurovision Şarkı Yarışması sonuçları artık daha şeffaf olacak. Bundan sonra halk oylaması daha ayrıntılı biçimde incelenirken, üç kişiden oluşan ülke jürileri de hangi ülkeye ne oy verdiklerini ertesi gün açıklamak zorunda kalacak. Ülkelere itiraz edebilme hakkı da getirilecek. Bu uygulamanın daha şeffaf olduğunu ancak hala Türkiye’nin isteklerini karşılamadığını kaydeden TRT yetkililer Türkiye’nin yarışmaya katılıp katılmayacağı bu görüşmeden sonra netleşeceğini belirttiler.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com