Türkiye Gazeteciler Federasyonu Abhazya'da toplanacak

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Abhazya'da toplanacak
Türkiye Gazeteciler Federasyonu, nisan ayı olağan başkanlar konseyi toplantısını Abhazya Cumhuriyetinde yapma kararı aldı.

Abhaz Dernekleri Federasyonun girişimi sonucunda Türkiye Gazeteciler Federasyonu, düzenli olarak gerçekleştirdikleri başkanlar konseyi toplantısını 11-14 Nisan 2014 tarihinde Abhazya'nın Başkenti Sohum'da yapacak. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel konuyla ilgili olarak açıklamasında, “1994 yılında bağımsızlığını ilan eden Abhazya Cumhuriyetinde yapmaya karar verdik. Abhazya'nın Başkenti Sohum'da gerçekleştireceğimiz etkinliklerde Abhazya Gazeteciler Birliği ile karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunacağız. Yine 2014 yılı içerisinde Gazeteciler Federasyonu olarak yapacağımız etkinliklerde Abhazya basını da temsil edilmesi için gerekli görüşmelere başladık. 18-21 Mart 2014 tarihlerinde Türkiye Gazeteciler Vakfımızın uluslararası alanda Eskişehir'de yapacağı etkinlikte Abhazya'dan katılım olması için davet gönderilecek. Gazeteciler Federasyonu olarak artık Kuzey Kafkasya'da bir üyemiz olacak. Abhazya Gazeteciler Birliği istediği taktirde Federasyonumuza üye olabilecek, Abhazya'nın tüm dünyada tanınması hepimizin ortak arzusudur” dedi.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Atilla Sağım ise Türkiye'de yaşayan Abhazlar olarak ata vatanı olan Abhazya ile bağların daha da kuvvetlendirmek için bir çatı altında toplandıklarını kaydederek, “Abhazya ile Türkiye arasında köprü olmak için çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. Gazeteciler Federasyonumuzun Nisan ayında gerçekleştireceği Başkanlar Konseyi toplantısının Abhazya'da yapılması kararlaştırılmıştır. Abhazya'nın tanıtılması özellikle Türk kamuoyuna anlatılması ve dünya basını içinde yer alması bizler açısından çok önemlidir” diye konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com