Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan 'Elini bedenimden çek!' açıklaması

Türkiye Gazeteciler Sendikası'ndan 'Elini bedenimden çek!' açıklaması
Türkiye Gazeteciler Sendikası, Hüseyin Çelik'in dekolte eleştirisi üzerine Gözde Kansu'nun işinden olmasını eleştiren bir açıklama yayınladı.
Hükümet Sözcüsü Hüseyin Çelik'in sunucu Gözde Kansu için kullandığı ifadelere dikkat çeken TGS'nin açıklaması şu şekilde:
 
"ELİNİ BEDENİMDEN ÇEK!"
 
Hükümetin, kadın bedenine yönelik müdahale ve saldırılarından kadın medya çalışanları da nasibini alıyor. Cinsel taciz, artık polisin, alanda çalışan kadın muhabirlere yönelik rutin uygulaması haline geldi.
 
İKTİDARA KENDİMİZİ BEĞENDİREMEZSEK İŞİMİZDEN OLUYORUZ
 
Ancak iktidar bununla da yetinmiyor, ne giyeceğimize, nasıl davranacağımıza da karışıyor. Hatta giydiğimizi beğenmezse, talimat verip, işten attırıyor.
 
Hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik'in "Sunucu öyle bir kıyafet gitmiş ki olmaz bu. Çok aşırı" sözünden sadece saatler sonra, Gözde Kansu'nun ATV'deki işine son verildi.
 
Diyarbakır'da ise kadın meslektaşımız AKP iktidarının sürekli yetkilerini artırdığı polisin cinsel tacizine maruz bırakıldı. Dicle Haber Ajansı muhabiri Piroze Orhan, bir sivil polis tarafından tehdit edildi ve sözlü tacize uğradı. Polis, kadın gazeteciye "Ben senin hangi kurumda çalıştığını biliyorum. Sen şimdilik git. Bir daha ki sefer ne yapacağımı biliyorum" tehdidinde bulundu.
 
İktidar her hedef gösterdiğinde, biz medya çalışanları ya işten atıldık, ya cezaevine konulduk, ya polisin şiddetine maruz kaldık.
 
İktidara bir kez daha sesleniyoruz: Gazetecilere şiddet uygulamaktan vazgeçin! Kadın medya çalışanlarının bedeninden ellerinizi, dillerinizi çekin!
 
Kadınlar, sokakta, ekranda, yaşamın her alanında var olmaya devam edecek. Alışın buradayız.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com