“Türkiye genelinde her yüz hastadan 30'u özel hastanelerde tedavi görüyor”

“Türkiye genelinde her yüz hastadan 30'u özel hastanelerde tedavi görüyor”
Konya, Isparta ve Eskişehir'de faaliyet gösteren Özel Hastaneler Platformu derneği üyesi hastanelerin, yöneticileri Afyonkarahisar'da buluştu.

Konya, Isparta ve Eskişehir'de faaliyet gösteren Özel Hastaneler Platformu derneği üyesi hastanelerin, yöneticileri Afyonkarahisar'da buluştu.
Afyonkarahisar Özel Fuar hastanesi sahibi ve Başhekimi Şükrü Yücel'in ev sahipliğinde Konya, Isparta ve Eskişehir'de faaliyet gösteren Özel Hastaneler Platformu Derneği üyesi hastanelerin yöneticileri buluştu. Özel hastanelerinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda Başhekim Şükrü Yücel, Türkiye genelinde yer yüz hastadan 30'nun özel hastanelerde tedavi gördüğünü söyledi.
Ülkemizde ki sağlık kuruluşlarının, donanımı bazı Avrupa ülkelerinden ileri olduğunu belirten
Yücel, “bu durum da sağlık turizminde çok ciddi umut veriyor. Bu gün İstanbul ve Antalya ile Büyükşehirlerimizdeki bir çok hastane yurt dışından orta doğu ülkelerinden hatta Avrupa ülkelerinden bir çok hasta kabul etmektedir' dedi.
TOPLANTILARDA ORTAK ÇÖZÜM YOLLARINA GİDİYORUZ
Özel hastanelerin bir takım problemlerini bu tür toplantılarda konuştuklarını ifade eden Yücel, 'Bilindiği gibi sağlık sektörü son üç-dört yıldır büyük bir değişim gösterdi. Özel hastaneler olarak bir takım problemler ile karşılaşıyoruz. Bu problemleri aşmak adına ülkemizde yürütülen sağlık politikaları yakından takip etmek, bu noktada sivil toplum kuruluşlarına bir takım öneriler götürmek, siyasilere bir takım öneriler götürmek ve kendi yaşadığımız problemlere çözümler bulmak açısından zaman zaman bölge özel hastaneleri olarak Konya, Isparta ve Eskişehir illerindeki meslektaşlarımız ile bir araya geliyoruz. Ortak sorunlarımızı masaya yatırıp bir takım çözümler üretiyoruz' diye konuştu.
BİZİM SIKINTIMIZ ECZANELER GİBİ DEĞİL
Toplantıda ele alınan sorunlar arasında Sosyal Güvenlik Kurumu ile yaşanan sıkıntıların olduğunu ileri süren Şükrü Yücel, 'toplantımızda Sosyal Güvenlik Kurumu ile yaşadığımız bir takım sıkıntıları görüştük. Toplantıda ortak bazı çözüm planları belirlendi. Sosyal Güvenlik Kurum ile eczaneler arasında yaşanan sıkıntı özel hastanelerde yok. Şuanda sistem oturdu. Bizim sadece birim fiyatları çok düşük vaziyette. Bizim problemler biraz daha farklı. Sunulan imkanlar ve kar marjları olarak Özel hastaneler ile Eczaneler belki bir birine benziyor. Ama sosyal güvenlik kurumu ister istemez kaynaklar sınırlı olduğu için kesintiler oluyor. Bizim son beş yıldır ücretler sabit kaldı. Buna yönelik bir takım taleplerimiz zaman zaman oluyor. Daha önceki yaptığımız toplantılarda ele aldığımız ve çözülmesi istediğimi sorunlarımız çözüldü. Biz kendi çapımızda yaşadığımız bir takım problemlere çözümler oluşturuyoruz. Ama her problemimizi hallettik veya ilgili mercilere problemlerimizi ilettik çözüldü gibi durumda söz konusu değil. Tam gün yasasına da özel hastaneler olarak bizde ayak uydurmaya çalışıyoruz. Tam gün yasasının bizi çok etkileyeceğini düşünmüyoruz. Türkiye'de her yüz kişinin 30'suna özel hastaneler hizmet vermektedir' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com