Türkiye gündeminde bugün neler var? | 09 Şubat 2014

Türkiye gündeminde bugün neler var? | 09 Şubat 2014
Türk medyasının bugün takip edeceği gündem başlıkları şu şekilde olacak…

Gündem | SANSURSUZHABER.COM

1- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Alibeyköy Meydanı’nda düzenlenen "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mecidiyeköy-Kağıthane-Alibeyköy-Mahmutbey Metro Hattının Temel Atma ve 201 Erguvan Otobüsünün Hizmete Alım Töreni" ile Ramada Plaza Tekstilkent’te düzenlenen Esenler Belediyesi Şehir Yazarları ve Akademisyenler Toplantısı’na katılıyor. (Saat: 14.00/16.00)

2- CHP Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplanıyor. Kılıçdaroğlu, PM toplantısı öncesinde MYK’ya da başkanlık yapıyor. (Saat 14.00)

3- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’da Yağmur Damlası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yaptırılan “İl Bilge Hatun Erinç Evi”nin açılış törenine katılıyor. (Saat: 14.00)

4- Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Kutlu Doğum Parkı’nın açılışının ardından, Polatlı Belediyesi’ni ve AKP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ediyor. (Saat: 15.00/16.00/16.30)

5- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'da AKP İl Kadın Kolları Teşkilatı ile kahvaltının ardından, Çobanlar, Bolvadin ve Emirdağ’ da aday tanıtım törenine katılıyor. (Saat: 09.00/11.00/13.30/16.00)

6- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AKP Eyyübiye İlçe Teşkilatı ile toplantının ardından AKP Şanlıurfa İl Başkanlığı’nın düzenlediği aday tanıtım programına katılıyor. (Saat: 09.00/12.00)

7- Meclis’in bu haftaki gündeminde, kamuoyunun merakla beklediği üç ayrı düzenleme var. Adalet Komisyonu 22 maddelik yargı paketini, Anayasa Komisyonu, “demokratikleşme paketini”, Genel Kurul ise, “torba kanunu” görüşecek. Muhalefetin karşı çıktığı, iktidarın savunduğu düzenlemelerin görüşmeleri sırasında Meclis yine hareketlenecek. Muhalefet partililerin karşı çıktığı sadece yasal düzenlemelerin içeriği değil, görüşme saatlerinin denk gelmesine de tepki gösteriyorlar.

8- Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Hava Kuvvetleri Komutanlığı nezdinde devam eden modernizasyon projelerinin ilgili yönergeler gereği proje subayı seviyesinden Komuta Kat’ına kadar geniş katılımlı Proje Çalışma Grupları tarafından takip edildiğini, personel kaynaklı bir gecikme bulunmadığını açıkladı.

9- Nesibe Aydın Eğitim Kurumları Yönetim Kurumları Başkanı Yardımcısı Mirkan Aydın, meclis gündemine taşınan yeni dershane tasarısını değerlendirdi. Tasarının dershaneye olan ihtiyacı hiçbir şekilde azaltmayacağını vurgulayan Aydın, “Bizim burada tahminimiz gayri resminin, özel ders veren, vergi dışı çalışan kurumların 2015 yılından itibaren patlama göstermesi” dedi.

Gündem | SANSURSUZHABER.COM

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com