Türkiye gündeminde bugün neler var? | 11 Şubat 2014

Türkiye gündeminde bugün neler var? | 11 Şubat 2014
Türk medyasının bugün takip edeceği gündem başlıkları şu şekilde olacak…

Gündem | SANSURSUZHABER.COM

1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gambiyalı mevkidaşı Yahya Jammeh'i Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşılıyor. Baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ikili, anlaşmaların imza törenine katılıyor, ortak basın toplantısı düzenleniyor. Cumhurbaşkanı Gül, konuğu onuruna akşam yemeği veriyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Jammeh ile Başbakanlık Merkez Bina'da görüşüyor. (Saat: 10.45/11.00/11.45/12.30/12.45/19.30/13.45)

2- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve beraberindeki heyeti kabul ediyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Rajoy'u Başbakanlık Merkez Bina'da resmi törenle karşılıyor. Erdoğan, Türkiye-İspanya 5. Hükümetler Arası Zirvesi ve ortak basın toplantısına katılıyor. Başbakan Erdoğan, Resmi Konut'ta konuk başbakan Rajov onuruna akşam yemeği veriyor. (Saat: 16.00/17.00/19.45)

3- MHP, AKP, BDP ve CHP’nin grup toplantıları yapılıyor. Liderler gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. (Saat: 10.30/11.15/12.30/13.30)

4- Meclis Genel Kurulu’nda, Askerlik Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının son oylaması yapılıyor, uluslararası sözleşmeler ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor.

5- Meclis Anayasa Komisyonu’nda, Temel Hak ve Hürriyetlerin Geliştirilmesi Amacıyla Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor. (Saat: 15.00) TBMM Adalet Komisyonu’nda, Terörle Mücadele Kanununun 10’uncu Maddesi Uyarınca Kurulan Ağır Ceza Mahkemelerinin Kaldırılmasına ve Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor. (Saat: 15.30) TBMM Dışişleri Komisyonu’nda, Başkanvekilliği için seçim yapılıyor. (Saat: 15.30)

6- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Tunus'ta çeşitli temaslarda bulunuyor.

7- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov tarafından kabul ediliyor. Ekonomi Bakanı, Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nın açılışına katılıyor. Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları Şamuhammet Durdıliyev ve Palvan Taganov ile bir araya geliyor. Bakan Zeybekci, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Palvan Yaganov tarafından onuruna verilen yemeğe iştirak ediyor.

8- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ankara Üniversitesi ve Sincan Belediyesi tarafından Sincan Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen, Emlak Vergisi Sorunları ve Çözümleri Sempozyumu'na iştirak ediyor. (Saat: 09.30)

9- KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Kıbrıs müzakere sürecini görüşmek üzere bir araya geliyor.

10- TÜİK, 4. Çeyrek Ekim-Aralık 2013 Kırmızı Et Üretimi verilerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

11- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, personele ikramiye ile fazla çalışma ücretinin ödenebilmesinin yasama organı tarafından bu yönde yeni bir yasal düzenleme yapılmasıyla mümkün olabileceğini bildirdi.

Gündem | SANSURSUZHABER.COM

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com