Türkiye gündeminde bugün neler var? | 21 Şubat 2014

Türkiye gündeminde bugün neler var? | 21 Şubat 2014
Türk medyasının bugün takip edeceği gündem başlıkları şu şekilde olacak…

Gündem | SANSURSUZHABER.COM

1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Barış Kartalı" projesi kapsamında havadan ihbar ve kontrol AWACS Uçaklarının Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda düzenlenen hizmete alım törenine katılıyor. Törene, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılıyor. (Saat: 14.00)

2- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü’nde Nobel Edebiyat Ödüllü sahibi Çinli yazar Guan Moye’yi kabul ediyor. (Saat: 11.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ppoint Otel’de sağlık örgütü temsilcileri, STK’lar ve sağlık çalışanlarının katılacağı “Yerel seçim sürecinde demokratik güçlerin rolü” konulu toplantıya katılıyor. (Saat: 17.00)

4- TBMM Genel Kurulu, Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasını öngören Yargı Paketi’nin görüşmelerinin ardından, içerisinde yeni internet düzenlemesinin yer aldığı torba kanunu görüşüyor. (Saat: 14.00)

5- CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri ve AKP Bingöl Milletvekili Eşref Taş TBMM’de basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 10.30/11.00/11.30/13.00/13.30/14.00)

6- TBMM Milli Eğitim Komisyonu, içerisinde dershanelerin de kaldırılmasını öngören Milli Eğitim Temel Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısını görüşmek üzere toplanıyor. (Saat: 11.00)

7- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Sidney'de G-20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları toplantısına katılıyor.

8- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Şehitkamil Kültür Merkezi ve Kongre Merkezi’nde Gaziantep 2. Enerji Zirvesi’ne katılıyor. Aynı yerde Enerji Hanım Projesi’nin 20. eğitim programına iştirak ediyor. Bakan Işık, valiliği ve büyükşehir belediyesini ziyaret ediyor. Yeşil Ev Projesi Ekolojik Bina açılışına iştirak ediyor. Ticaret Odası’nı ziyaret ediyor ve esnaf odası başkanlarıyle toplantıda bir araya geliyor. Sanayi Odası, Pentex 3.Penye, Tekstil ve Teknolojileri Fuarı ile Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret ediyor. Şahinbey Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katılıyor. (Saat: 09.00-18.00)

9- Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden 12 Eylül Davası’nda dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Kenan Evren ve dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya’nın avukatı Bülent Acar esas hakkındaki savunmasını yapıyor. (Saat: 09.30)

10- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Ocak ayı Kurulan ve Kapanan Şirketlere ait verileri açıklıyor. (Saat: 10.00)

11- Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2012 yılı atık bertaraf ve geri kazanım tesisleri istatistiklerini açıklıyor. (Saat: 10.00)

Gündem | SANSURSUZHABER.COM

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com