Türkiye gündeminde bugün neler var? | 26 Ekim 2013

Türkiye gündeminde bugün neler var? | 26 Ekim 2013
Türk medyasının bugün takip edeceği gündem başlıkları şu şekilde olacak…

Gündem | SANSURSUZHABER.COM
1 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, belediyeyi ziyaret ediyor ve burada protokol imza törenine katılıyor.Cumhurbaşkanı Gül, Adalet Sarayı'nın ve Melikşah Üniversitesi'nin 2013-2014 akademik yılının açılışına katılıyor.Cumhurbaşkanı Gül’e Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da eşlik ediyor. (Saat: 12.00/12.30/16.00/17.00)
 
2- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Beşyol Meydanı’nda toplu açılış törenine katılıyor. AKP il başkanlığının yeni hizmet binasını açıyor ve burada Pencap Eyaleti Başkanı Şahbaz Şerif’i kabul ediyor. Van 100. Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Merkezi Araştırma Laboratuvarı açılışına katılıyor ve Erdoğan’a burada fahri doktora tevdi ediliyor. Rescate Otel'de valilik tarafından onuruna verilen yemeğe iştirak ediyor. Başbakan Erdoğan’a, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da eşlik ediyor. (Saat: 13.30/15.30/16.15/17.00/19.00)
 
3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin toplantısına katılıyor. CHP lideri Kılıçdaroğlu, KAGİDER’deki toplantıdan sonra da CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in yapacağı bir sunumu izliyor. (Saat: 10.00)
 
4- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milli Değerleri Koru ve Yaşat Açık Hava Toplantıları kapsamında “Kurtuluş Mitingi Samsun”a katılıyor. (Saat: 17.00)
 
5- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Altındağ Belediyesi tarafından yaptırılan Altındağ Kültür Merkezi ile Bursa Büyükşehir Belediyesince yapımı tamamlanan Ankara Bursa Evi hizmet binasının, açılış törenlerine katılacak.
 
6- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Akhisar Zeytin Festivali ile Büyükbelen Zeytin ve Kültür Festivali'ne katılacak, Akhisar-Beşiktaş karşılaşmasını izleyecek, TRT tarafından düzenlenen "Türkülerle Manisa" konserinde bulunacak.
 
7- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bulgaristan Dışişleri Bakanı Kristian Vigenin ile görüşecek, görüşmeden sonra ortak basın toplantısı düzenlenecek. Davutoğlu, Vigenin ile çalışma yemeği yiyecek ve eski Sırbistan Dışişleri Bakanı Vuk Jeremic ile görüşecek.
 
8- CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis’te “türbanlı vekil” tartışmalarına ilişkin, “Bir hanım milletvekilimiz çok mini etekle, erkek milletvekilimiz şortla, birisi fesle, birisi sekiz köşeli kasketle gelirse ne olacak? Kıyafet anarşisi çıkar önce” derken ortaya koyacakları tavra ilişkin de, “Meclis’in ara vermesi gerekir, bu konu çözülene kadar. Ama tavrımız, bunu kabullenecek, makul ve meşru görecek bir tavır olmaz” dedi.
 
9- CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, AKP bazı kadın vekillerin türbanla Meclis’e gelmesi halinde ortaya koyacakları tavra ilişkin, “Geçmişte Merve Kavakçı’nın Meclis’e girmesi sırasında gösterdiğimiz tepkiyi göstereceğiz ve bunu Meclis’te o çıkmayıncaya kadar bana kalırsa grup olarak tepkiyi devam ettireceğiz ve Meclis çalışmayacak” dedi.
 
10- Spor Toto Süper Lig'in 9. haftasına Kardemir Karabükspor-Medical Park Antalyaspor, Elazığspor-Gençlerbirliği, Akhisar Belediyespor-Beşiktaş maçlarıyla devam edilecek.
 
Gündem | SANSURSUZHABER.COM
 
(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com