Türkiye gündeminde bugün neler var? | 28 Ekim 2013

Türkiye gündeminde bugün neler var? | 28 Ekim 2013
Türk medyasının bugün takip edeceği gündem başlıkları şu şekilde olacak…

Gündem | SANSURSUZHABER.COM

1- Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında Çankaya Köşkü’nde toplanıyor. Saat: 14.00
 
2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balmumu Heykeller Müzesi'nde “Canlı Tarih Sergisi”nin açılış törenine katılıyor. Saat: 17.00
 
3- CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural TBMM’de basın toplantısı düzenliyorlar.
 
4-  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, bu yıl yapılan uluslararası organizasyonlarda dereceye giren sporcuları Bakanlığın konferans salonunda kabul ederek, ödüllendirecek.
 
5- Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Silence İstanbul Otel ve Kongre Merkezi’nde Uluslararası İpek Yolu Kongresi’ne katılıyor ve Gürcistan Kültür ve Anıtları Koruma Bakanı ile aynı yerde görüşüyor. Saat: 09.00/10.30
 
6- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Cengiz Andaç Kültür Merkezi'nde, Üniversitelerarası Kurul Toplantısı'na katılacak.
 
7- Afrika Birliği Barış ve Güvenlik Komisyonu Mısır'da darbeyle görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin serbest bırakılması ve başkanlık seçimlerinin tarihinin belirlenmesine dair istekleri görüşmek üzere Burkino Faso'da toplanacak.
 
8- Gezi Parkı olaylarında Ankara Güvenpark’ta Ethem Sarısülük’ün hayatını kaybetmesine ilişkin, sanık polis memuru Ahmet Şahbaz hakkında açılan dava, Ankara 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Saat: 09.00
 
9- İran ile Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı arasındaki nükleer görüşmelerin 11. turu Viyana'da yapılacak.
 
10- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Vergi Denetim Kurulu’nun incelenecek mükelleflerin seçiminde, tamamen objektif verilere dayalı ve risk odaklı yöntemler kullandığını, vergi incelemelerini de vergi kanunlarında belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde gerçekleştirdiğini bildirdi.
 
11- Spor Toto Süper Lig'de 9. haftanın son maçında Kasımpaşaspor ile Trabzonspor, Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda karşılaşacak.

Gündem | SANSURSUZHABER.COM
(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com