Türkiye gündeminde bugün neler var? | 30 Ekim 2013

Türkiye gündeminde bugün neler var? | 30 Ekim 2013
Türk medyasının bugün takip edeceği gündem başlıkları şu şekilde olacak…

Gündem | SANSURSUZHABER.COM

1- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Swissotel Büyük Efes'te düzenlenecek 5. İzmir İktisat Kongresi'nin açılışında konuşma yapacak, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim ve beraberindeki heyetle görüşecek.

2- Türkiye'nin tarihi ve ekonomik buluşmalarından İzmir İktisat Kongresi'nin beşincisi yapılacak. 

3- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten'i kabul edecek, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Nezahat Baysal'a İstiklal Madalyası takdim törenine katılacak. (Saat: 19.00)

4- Swissotel'de yapılacak olan 5. İzmir İktisat Kongresi'ne, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim katılıyor.

-Başbakan Erdoğan, Dünya Bankası Başkanı Kim'i aynı yerde kabul ediyor. (Saat: 11.00/13.15)
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP İzmir İl Başkanlığı tarından Kaya Termal Otel'de onuruna verilen öğle yeğine katılıyor
-Erdoğan, Kuşadası'nda, Efes Kongre Merkezi'nin açılışına iştirak ediyor. (Saat: 14.00/16.30)

5- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hasdal Askeri Cezaevi’nde Kezban Merey ile tutuklu teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin nikahına katılıyor. (Saat: 11.00)

6- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türk Tarih Kurumunun Çırağan Sarayı'nda düzenlediği, "çalışmalarıyla Türk tarihine katkıda bulunan akademik kadroya şeref üyeliği" verilmesine ilişkin, cübbe töreninde yer alacak.

7- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Londra'da perşembe günü başlayacak Açık Yönetim Ortaklığı (Open Government Partnership OGP) zirve toplantısına katılmak ve ikili temaslarda bulunmak amacıyla İngiltere'ye gidecek.

8- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, valiliği ziyaret edecek, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı binasının açılışını gerçekleştirecek.

9- Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen Terörle Mücadelede Özgürlük ve Güvenlik Dengesi Sempozyumu'na katılıyor. (Saat: 09.00)

10- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bratislava'ya gidiyor.

11- AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü Ria Oomen-Ruijten ile bakanlıkta görüşüyor.
-Bakan Bağış, The Economist Dergisi tarafından Swissotel The Bosphorus’da düzenlenen "Avrupa Enerji Zirvesi" gala yemeğine katılıyor. (Saat: 11.00/19.00)

12- TBMM GÜNDEMİ

-CHP Grubu, basına kapalı olarak TBMM’de toplanıyor. (Saat: 11.00)

-Meclis Genel Kurulu’nda, Bir Üniversite Adı ile Bir İlçe Adının Değiştirilmesi Hakkında Kanun Teklifi görüşülecek. Demokratikleşme paketinde yer alan düzenlemeler, Nevşehir Üniversitesi’nin adının Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Siirt İli Aydınlar İlçesinin adının “Tillo” olarak değiştirilmesini öngörüyor. (Saat: 14.00)

-CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir ve MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri TBMM’de basın toplantısı düzenliyorlar. (Saat: 11.00/11.30)

-TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu’nda, Kamu İhale Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor. (Saat: 11.00)

-TBMM Dışişleri Komisyonu’nda, uluslararası ve bazı ülkelerle anlaşmaları uygun bulan kanun tasarıları görüşülüyor. (Saat: 11.00)

-TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu bünyesinde oluşturulan Yazım Komisyonu Ek Bina’da toplanıyor. (Saat: 11.00)

13- 28 Şubat Davası’na, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor. (Saat: 10.00)

14- A Milli Erkek Hentbol Takımı, 2015 Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. Grup ilk maçında, deplasmanda Finlandiya ile karşılaşacak.

Gündem | SANSURSUZHABER.COM

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com