Türkiye hakkında korkunç iddia

Türkiye hakkında korkunç iddia
İran’da dini lider Ayetullah Ali Hamaney'in askeri danışmanı Tümgeneral Yahya Rahim Safevi, Türkiye’nin Suriye’ye sorun yaratması için Katar yönetiminden milyarlarca dolar para aldığını iddia etti.

İran’ın Fars ajansına demeç veren Safevi, Suriye’ye karşı Türkiye ve bazı, Arap ülkelerinin tutumunu ağır bir şekilde eleştirerek, ABD’nin kendi çıkarları için bu ülkelere rol tayin ettiğini ileri sürdü.

Safevi, “ABD, bölgedeki gelişmelerin İran’a karşı, kendi çıkarları doğrultusunda olması için Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar için rol vermiş. Bazı raporlara göre, Katar yönetimi Ankara’ya Suriye’ye sorun çıkarması için milyarlarca dolar yardım etmiş” diye konuştu.

İranlı yetkili, Türkiye ve Arap ülkelerinin Suriye’ye karşı yürüttüğü politikanın onlar için gelecekte sorun oluşturacağını savundu.

İNGİLİZCE BÖLÜMDE 'PARA' İDDİALARINA YER VERİLMEDİ

Fars Haber Ajansı'nın İngilizce bölümüne konulan haberde ise Safevi'nin Türkiye'ye yönelik 'para' iddialarına yer verilmediği görüldü. İngilizce bölümde Safavi'nin ABD'nin bölgedeki gelişmelerin İran'a karşı, kendi çıkarları doğrultusunda olması için Türkiye, Suudi Arabistan ve Katar için bazı görevlendirmelerde bulunduğuna dair iddiaları yayınlandı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com