Türkiye hakkında şok işkence iddiası!

Türkiye hakkında şok işkence iddiası!
ABD'nin 11 Eylül saldırılarından sonra terörizm bağlantılı derdest ettiği şüphelilere kötü muamele yapmasına onlarca ülkenin destek verdiği iddia edildi.

Merkezi New York’ta bulunan Açık Toplum Adalet Girişimi’nin raporunda adı verilen 50 ülke arasında Türkiye ve 20′den fazla Avrupa ülkesi de bulunuyor.
 
“DESTEĞİ BELGELEDİK”

 
Açık Toplum Adalet Girişimi, işkence programına gizli desteği belgelediğini, programa gizli bir NATO toplantısında destek alındığını iddia ediyor.
 
Açık Toplum Adalet Girişimi yetkililerinin, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde bu ülkeler hakkında dava açılabileceğine işaret ettikleri anlaşılıyor.
 
Guardian muhabiri, işkence derecesine vardığı eleştirilerine hedef olan programın resmi olarak ileri-aşama-sorgulama-uygulamaları olarak anıldığını belirtiyor.
 
CIA BAŞKAN ADAYININ ONAY TOPLANTISI
 
Guardian muhabiri, CIA başkan adayı olarak Obama tarafından öne sürülen John Brennan, yarın kongre onay oturumuna katılacağı için raporun şimdi yayımlandığını ifade ediyor.
 
Guardian, Brennan’ın ileri-aşama-sorgulama-uygulamaları için geçmişte “terörle mücadele için hayati önemde” dediğini hatırlatıyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com