Türkiye Halk Oyunları Kulüplerarası

Türkiye Halk Oyunları Kulüplerarası
Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışmasının Kütahya ayağı başladı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışmasının Kütahya ayağı başladı.

Dumlupınar Spor Salonu'nda düzenlenen yarışmanın açılış töreninde konuşan Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, atletizmden basketbola, yüzmeden hentbola kadar 22 branşta faaliyetler yürüttüklerini söyledi.

Sporun her türünün güzel olduğunu ifade eden Ölçen, ''Bırakın organize spor dallarını, yürümekle bile olsa spor yapmak güzeldir. Sporu hayatımızın bir parçası haline getirmek güzeldir. Bu kadar branş içerisinde halk oyunlarından daha çok zevk alıyoruz. Çünkü halk oyunları bizim kültürümüz, geçmişimizdir'' dedi.

Daha sonra etkinlik kapsamında büyükler, gençler, yıldızlar ve küçükler kategorilerinde, geleneksel ve stilize dallarda 19 ekibin bulunduğu gösterilere başlandı.

Yarışmaya büyükler geleneksel dalda Linyit İlköğretim Okulu, Kütahya Folklor Araştırma Derneği (KÜFAD), Yörük ve Türkmenler Derneği, büyükler stilize dalda KÜFAD, gençler geleneksel dalda Yöre Fader, Gençlik Merkezi, KÜFAD, Tavşanlı Endüstri Meslek Lisesi, gençler stilize dalda Kütahya Anadolu Öğretmen Lisesi, KÜFAD, Gençlik Merkezi spor kulüpleri katıldı.

Yıldızlar geleneksel dalda Gençlik Merkezi, yıldızlar stilize dalda Emet 3 Eylül İlköğretim Okulu, küçükler geleneksel ve küçükler stilize dallarda Eğitim, Kütahya Gençlik Derneği, Emet 3 Eylül İlköğretim Okulu spor kulüpleri yer aldı.

Gençlik Merkezi halk oyunları ekibinin, gösterileri sırasında kıyafetlerini oyun alanında değiştirmeleri ilgi çekti.

Yarışmalarda dereceye girenler kupayla ödüllendirilecek ve birincilikleri elde edenler bölge etabına katılmaya hak kazanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com