“Türkiye hiç olmadığı kadar tehdit altında!”

“Türkiye hiç olmadığı kadar tehdit altında!”
Devlet Bahçeli, Türkiye'nin kriz ve kaosla baskılanmış ülkelerin hemen yanı başında ve doğrudan tesir alanında olduğunu ifade etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'nin kriz ve kaosla baskılanmış ülkelerin hemen yanı başında ve doğrudan tesir alanında olduğunu belirterek, ''İflasla yüze yüze kalan Yunanistan'ı, ekonomik yıkımın darbesini ağır bir şekilde alan İtalya takip etti ve AB, kurumsal olarak tartışmalı bir eşiğe dayandı'' dedi.

Bahçeli, TBMM Genel Kurulunda, 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı üzerinde partisinin görüşlerini açıklarken, 10. yılına giren Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetlerinin 10. bütçesinin müzakere edildiğini anımsattı. Bütçe sayısının bile iktidar partisi tarafından dillendirilen vaatlerin yerine getirilmesi ve verilen sözlerin tutulması için ne kadar geniş bir zaman aralığının var olduğunu ortaya koyacağını savunan Bahçeli, rahatsızlığı nedeniyle bütçe görüşmelerinde bulunamayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ''acil şifa'' dileğinde bulundu.

2012 Yılı Bütçe Kanunu Tasarısının, hem Türkiye'de hem de komşu coğrafyalarda yaşanılan sorunların ve tehlikeli gidişatın üst üste çakıştığı bir dönemde görüşüldüğüne dikkati çeken Bahçeli, küresel ekonomideki yangının, AB üyesi bazı ülkelerdeki ekonomik gerilimin, bunların sosyal ve siyasal sistemlerindeki tıkanıkların da bu sürece paralel gittiğini anlattı.

TÜRKİYE’NiN ETRAFI ATEŞ ÇEMBERİYLE çEVRİLİ!

Türkiye'nin etrafının ''ateş çemberine'' alındığını ifade eden Bahçeli, ''Avrupa ülkelerinde ekonomik kriz, yakın coğrafyalardaki halk hareketleri Türkiye’nin hiç olmadığı kadar tehditlerle burun buruna olduğunu göstermektedir'' dedi.

''En büyük ticaret ortağımız olan ve yabancı sermayenin en fazla geldiği AB, bugün ekonomik, sosyal ve siyasal problemlerle boğuşmaktadır'' ifadesini kullanan Bahçeli, ''seçilmiş siyasi yönetimlerin borç krizinin neden olduğu dalganın altında kaldığını ve uzaktan kumandalı hükümetlerin ardı ardına kurulduğunu'' ileri sürdü.

AB’DEKİ KRİZ BİZİ DE TEHDİT EDİYOR!

''İflasla yüze yüze kalan Yunanistan'ı, ekonomik yıkımın darbesini ağır bir şekilde alan İtalya'nın takip ettiğini ve AB'nin kurumsal olarak tartışmalı bir eşiğe dayandığını'' anlatan Bahçeli, şöyle konuştu:

''Dikkatlerinizi çekmek isterim ki Avrupa'daki çalkantıların, Türkiye ekonomisini başta sermaye hareketleri olmak üzere reel sektörün daralması yoluyla olumsuz yönde etkilemesi kaçınılmazdır. Geleneksel ihraç pazarımız olan AB'deki kriz, ihracat potansiyelimizi tehlikeye düşürecek bir risk taşımaktadır. Diğer ihracat pazarlarımız olan Ortadoğu ve komşularımızda yaşanan olaylar nedeniyle ihracatımızı bu bölgelere kaydırmak da tabiatıyla zor olacaktır.”

AKP HÜKÜMETİ VİZYONSUZ!

Üzülerek söylemeliyim ki, Türkiye kriz ve kaosla baskılanmış ülkelerin hemen yanı başında ve doğrudan tesir alanındadır. AKP Hükümeti'nin vizyonsuzluğu ve meselelere kasti aşan yanlış yaklaşımı beka düzeyinde problemlere davetiye çıkaracak ve bunun vebali de elbette iktidarın omuzlarında olacaktır.''

(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com