Türkiye iki büyük kriz yaşıyor

Türkiye iki büyük kriz yaşıyor
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Türkiye’de giderek belirginleşen iki büyük krizin aynı anda yaşandığını ifade ederken, “Ekonomi ve demokrasi krizi çok ciddi sonuçlar üretecektir” dedi.
Toprak yaptığı yazılı açıklamada, AKP’nin her alanda kriz üreten bir partiye dönüştüğünü ve bu krizleri halktan gizlemek adına daha fazla milliyetçilik ile muhafazakârlığa sarıldığını savundu.
 
Uluslararası Gazetecileri Koruma Komitesi’nin (CPJ), basın özgürlüğü raporunda Türkiye’deki basın özgürlüğünün ‘kriz’ seviyesine ulaştığının ifade edildiğini belirten Toprak, “Evet bugün 100’e yakın gazeteci cezaevinde.

Gazeteler, televizyonlar genel olarak medya, aydınlar, sanatçılar ve demokratlar üzerinde büyük bir baskı ve sindirme operasyonu söz konusu” dedi. Ancak Türkiye sadece basın özgürlüğü alanında bir kriz yaşanmadığını, Türkiye’nin aynı anda hem demokrasi, hem de ekonomik bir kriz yaşadığını belirten Toprak şöyle devam etti: “Ekonomiye ve demokrasiye ilişkin ulusal ve uluslararası veriler AKP’nin hem krizler yarattığını hem de bu krizleri kronikleştirdiğini ortaya koymaktadır. AKP ülkeyi yönetememektedir. AKP ülke sorunlarına çözüm üretecek bilgi, deneyim ve cesaretten uzaktır. Böyle olduğu içindir ki gerçekleri halktan gizlemek için her geçen gün daha fazla milliyetçi ve muhafazakâr bir söylem geliştirmektedir. Hatta geliştirdiği bu söylem giderek içinde büyük bir nefreti açığa vurmaktadır. Görülmektedir ki AKP daha fazla otoriterleşecek ve daha fazla sorun üretecektir. Buna karşı bu ülkede direnecek ve ülkenin kaderini değiştirecek tek güç CHP’dir. Bugün herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, demokratik bilinci, eleştiriye tahammülü olmayan hiçbir iktidar ülkeye huzur, refah ve barış getirmez.” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com