Türkiye ile ilişkiler gözden geçirilecek

Türkiye ile ilişkiler gözden geçirilecek
Irak Hükümeti Sözcüsü Ali Debbağ, ''Bakanlar Kurulu bugünkü toplantısında Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük'e yapmış olduğu ziyaret gerekçesiyle Türkiye ile ilişkilerini gözden geçirme kararı aldı'' dedi.

Irak Hükümeti Sözcüsü Ali Debbağ, ''Bakanlar Kurulu bugünkü toplantısında Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük'e yapmış olduğu ziyaret gerekçesiyle Türkiye ile ilişkilerini gözden geçirme kararı aldı'' dedi.

Irak Hükümeti Sözcüsü Debbağ, yaptığı yazılı açıklamada, Bakanlar Kurulu'nun bugünkü toplantısında Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük'e yapmış olduğu ziyaret sebebiyle Türkiye ile ilişkilerini gözden geçirme kararı aldığını belirterek, ''Toplantıda ayrıca ziyaretin etkileri ile ilgili inceleme başlatmak ve kabineye en kısa sürede tavsiyelerde bulunmak üzere Başbakan Yardımcısı Hüseyin Şehristani başkanlığında bir heyet kurma kararı alındı'' diye konuştu.

Heyette, Dışişleri, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlarının yanı sıra Eyaletlerden Sorumlu Devlet Bakanı ile İstihbarat Teşkilatı Başkanı da yer alacağı öğrenildi.

Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com