Türkiye ile Japonya güçlerini birleştirecek!

Türkiye ile Japonya güçlerini birleştirecek!
İsrail'in önde gelen fütüristlerinden, Profesör David Passig oldukça ilginç bir iddia ortaya attı. Türkiye ve Japonya güçlerini birleştircek.

Haber Türk'te Yiğit Bulut'un hazırlayıp sunduğu Sansürsüz'ün bu akşam ki konuğu doğu ve batı sentezi üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan, İsraili fütürist Prof. Dr. David Passig, Türkiye'nin ileride bölgesel bir süper güce dönüşeceğini ve bunu başarmak için Japonya ile siyasi ittifaka giremesi gerekiyor görüşünde.

"HİNDİSTAN, TÜRKİYE, BREZİLYA GELECEK YÜZYILA YÖN VERECEK! ÇİN TAHMİN EDİLENEİN ASKİNE GÜÇ KAYBEDECEK"

Prof. Passig, Türkiye ve İsrail arasında ki gerginliğinaşılmaması takdirinde Ortadoğu'da çok büyük sorunlara yol açacağını belirtti.

Passig şunları söyledi:

"Hindistan, Türkiye, Brezilya, önümüzdeki yüzyılı şekillendircek güçler olacaklar.  Pek çok güç başarısızlığa uğrayacak mesela Çin, pek çok kişiin iddia ettiğinin tersine çok zor dönemlerden geçecek. Çin 20 yıl sonra yaşlı bir nüfusa sahip olacak. Yani nüfusunu %40'ı 65 yaşa ve üzeri oalcak. Çin limitlerinİ çok fazla zorlıuyor. Pek çok dezavantajlı olduğu durum var. Dolayısıyla bu dezavantların üstesinden gelemeyecekler. Hindistan diğer ülkelere göre çok daha iyi bir konuma gelecek."

jAPONYA VE TÜRKİYE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRMLELİ!

Yiğit Bulut, Passig'e Türkiye'nin ve Japonya'nın deniz kuvvetlerini birleştiirse çok büyük bir güçe dönüşebileceklerine dair bir iddiada bulunduğunu hatırlatınca, ünlü fütürist, büyük güçleri idare edenlerin ancak ileriyi gördüklerinde ve kendi bölgeleriyle sınırlı kalmadıkları vakit bunu başarabileceklerini vurguladı. 

TÜRKİYE RUSYA'YI KONTROL EDEBİLİR

Passig şöyle devam etti:

"Büyük güçler çok yanlış hesaplar yapıyorlar. Uzak bölgelere bakmaktansa yakınlarındaki sorunlarla ilgileniyorlar. Oysa, bölgesel bir güç olabilmeniz için çok öteyi görmeniz gerekiyor. Çünkü yakımızdaki bölgeler çok önemli bölgeler değil. Önümüzdeki yzüyıllarda ne olacak, taihten şunu biliyoruz. Amerika önüzmüzdeki on yıllarda, Türkiye'nin bu bölgede çok önemli bir güç olmasına yardımcı olacak. Çünkü Türkiye radikal İsalmı kontrol altına alabilir. Rusya ve İran'ı denetleyebilir. Türkiye şartları iyi değerlendirerek 21. Yüzyılın süper güçünü oluşturacak.

TÜRKİYE AMERİKA'YA KAFA TUTACAK!

"Amerika elbette süper güç konumunu koruyacak; ama Türkiye, Amerika'ya kafa tutabilecek. Türkiye tekarar bölgesel süper güç oluyor, 10 yıl önce kimse bunu diyemezdi. Evet artık Türkiye bölgesel bir süper güce dönüyor"

ABD'NİN GÜNEY EYALETLERİ AYRILCAK!

Yiğit Bulut'un Amerika parçalanack mı sorusunu yanıtlayan Passig göre, Amerika'nın Güneyi Meksika ile ile yürütükleri ticari ve ekonomik münasebetler nedeniyel ayrılma talebinde bulunacaklar. Yine Passig'e göre, Amerika'nın önümüzdeki 15-17 yıl içerisnde parçalanması çok zor görünüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com