“Türkiye ılımlı şeriata gidiyor”

“Türkiye ılımlı şeriata gidiyor”
İstanbul Taksim Gezi Parkı'nda başlayan protestolar, Avrupa medyasında önemli yer tuttu.

İngiliz The Guardian gazetesi, protestolarının sağcı-solcu, genç-yaşlı herkesi bir araya getirdiğini vurgularken Financial Times gazetesi ve France 24 TV, çevreci protestoların hükümet karşıtı protestolara dönüştüğüne dikkat çekti.
 
Rus Televizyonu "Türkiye'de ayaklanmalar, barikatlar, sokak savaşları yaşanıyor" derken, BBC, haberinde "Mahkeme ağaçların sökülmesini geçici olarak durdurdu, ancak gösteriler Erdoğan'a karşı öfkeye dönüştü" dedi.
 
İngiliz The Guardian gazetesi, bu gösterilerin Türkiye için alışılmadık olduğunu, her yaş ve kesimden insanların bir araya geldiğini vurgularken, ekonomi çevrelerinin saygın gazetesi Financial Times, AVM protestosu olarak başlayan gösterilerin Erdoğan iktidarına karşı bugüne kadarki en büyük gösterilere dönüştüğünü savundu.
 
Al Monitor de, "Ilımlı siyasi İslam Türkiye'yi ılımlı şeriata götürüyor" derken. France24 TV, "Gösteriler Taksim Meydanı'nın tahrip edilmesini protestodan AKP iktidarını protestoya dönüştü. Hükümetin hesabı ters tepki" dedi.
 
CNN International, Taksim'deki gösterilerin giderek büyüdüğünü, polis müdahalesinin tepki toplayarak daha fazla kişiyi parka çektiğini kaydetti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com