Türkiye, kaçırılan 11 İranlıyı serbest bıraktırdı

Türkiye, kaçırılan 11 İranlıyı serbest bıraktırdı
Kaçırılan 11 İranlı, Türkiye aracılığı ile serbest bırakıldı.

Özgür Suriye Ordusu tarafından yapılan açıklamada, yakalanan 11 İranlının insani gerekçeler ve Türkiye'nin arabuluculuğu ile serbest bırakıldığı belirtildi.
 
Suriye'de şiddet devam ederken, İran'ı Esad yönetimine askeri destek vermekle suçlayan Özgür Suriye Ordusu geçen hafta 11 İranlıyı kaçırmıştı. Özgür Suriye Ordusu tarafından yapılan açıklamada yakalanan İranlıların göstericilere ateş açan keskin nişancılar olduğu ve İran Devrim Muhafızlarına bağlı askerler olduğu ifade edilmişti. İran, yapılan açıklamaları reddederek gözaltına alınan 11 İranlının Suriye'ye dini mekânları ziyaret için giden vatandaşlar olduğu ifade etmişti.
 
Özgür Suriye Ordusu, bugün sosyal paylaşım sitelerine gönderdikleri görüntülerde, yakalanan 11 İranlının Türkiye'nin arabuluculuğu ile bıraktığını duyurdu. Yapılan açıklamada Özgür Suriye Ordusu'nun İranlı vatandaşlara karşı bir tutumunun olmadığı ancak, İran'ın yönetime verdiği desteğe karşı oldukları vurgulandı.
 
Açıklamada ayrıca, Türkiye'nin tutumu övülerek, Türkiye'nin Özgür Suriye Ordusu'na ve Suriye halkına verdiği destek sebebiyle teşekkür edildi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com