Türkiye Kamu-Sen 20 Yaşında

Türkiye Kamu-Sen 20 Yaşında
Türkiye Kamu-Sen kuruluşunun 20. yılını kutluyor. 420 bin üyeli sendikanın Balıkesir İl Temsilcisi Mustafa Koç, bu göreve yeniden seçilerek güven tazeledi.

BALIKESİR - Türkiye Kamu-Sen kuruluşunun 20. yılını kutluyor. 420 bin üyeli sendikanın Balıkesir İl Temsilcisi Mustafa Koç, bu göreve yeniden seçilerek güven tazeledi.

İkinci dönem göreve seçilen Mustafa Koç yetki ve sorumluluğun bilincinde şube başkanı ve temsilci arkadaşlarıyla çalışmalarını daha önce olduğu gibi yine birlik ve beraberlik içinde sürdüreceklerini belirtti. Başkan Koç Türkiye Kamu-Sen'in çıtasını Balıkesir’de daha da yükseltmek için çalışmalarını daha da hızlandırarak sürdüreceklerini, Kamu-Sen çatısı altında bulunan üyelerin gücünü her zaman arkalarında hissettiklerini söyledi. Bu arada, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Mustafa Koç, sendikanın kuruşulunun 20. yılı nedeniyle de bir mesaj yayınladı. 20 yıl önce çıktıkları hak mücadelesi seferinde, her gün büyüdüklerini, 420 binin üzerindeki üyesi ile millet sevgisinin, vatan sevdasının ve hizmet aşkının adresi olduklarını belirten Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Mustafa Koç Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmez değerlerinin yılmaz savunucusu olan bir konfederasyonun mensubu olmaktan ve 20. kuruluş yılını kutlamaktan dolayı gururlu olduklarını söyledi. Ülkedeki sendikal mücadelede kamu çalışanlarının haklarını her zaman olduğu gibi sonuna kadar koruyup geliştireceklerini belirten Mustafa Koç, şunları söyledi;

"Bugün hem memurlarımızın hem de ülkemizin mutlu yarınlara ulaşması için mücadele eden bir Türkiye Kamu-Sen var. Bugün toplumda kabul görmüş, saygı uyandıran, görüşlerine değer verilen, gündem belirleyen bir Türkiye Kamu-Sen var. Bugün, her türlü olumsuzluğa rağmen, birlik ve beraberlik içinde hareket eden, üye sayısını sürekli artıran; yüreği vatan, millet ve hizmet aşkıyla çarpan kamu çalışanlarının, aile sıcaklığında bir araya geldiği bir Türkiye Kamu-Sen var. Bir milletin geleceği, o milletin kökleri ile şekillenir. Mazisinden, milli ve manevi değerlerinden koparılmış milletler ise yok olmaya mahkumdurlar. Bugün milletimizi köklerinden kopararak tarihini, atasını unutmuş, dostunu düşmanını bilmeyen, geleceği göremeyen bir toplum yaratma arzusunda olanlara karşı direnen bir Türkiye Kamu-Sen var.”

Mustafa Koç, sendikanın kamu çalışanlarının grevli, toplu sözleşmeli, siyaset ve yönetime katılma haklarını içeren sendikal hakların kazanılması yolunda verdiği mücadelesinde, gücünü kuşkusuz, milli ve manevi değerleri ile tek devlet, tek millet, tek dil, tek bayrak ülküsüne sahip çıkan hedeflerinden aldığını, yıllardır memurların hak ettiği hayatı sağlamanın mücadelesini verdiğini ve davasında haklı olduğunu kaydetti. Kamu-Sen İl Temsilcisi Mustafa Koç, "Kamu-Sen bu nedenle de en büyüktür. Bundan sonra da büyük olmaya devam edecektir. Hak, adalet, demokrasi mücadelesinin tek adı Türkiye Kamu-Sen. 20 yıl önce küçük bir kıvılcımla başlayan ve bugün büyük bir aşka dönüşen Türkiye Kamu-Sen sevdası hiç bitmeyecek. Geldiğimiz noktayla yetinme lüksümüz yok. Bundan sonra, her zamankinden daha fazla çalışmak, el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içinde hareket etmek, bizlere bu ulu çınarı emanet edenlere karşı borcumuzdur. Kırılmadan, gücenmeden, aramızdaki sevgi bağlarını daha da kuvvetlendirerek yarınlara yürümek en büyük vazifemizdir. Geçmişimizden aldığımız emaneti geleceğe en güzel şekilde teslim etmek tek gayemizdir. Bu güzel konfederasyonumuzu kurup bugünlere getiren kahramanlara büyükminnet borcumuz var. Yaşadığımız süreç ortadadır. Bugün bu süreçte, Türkiye Kamu-Sen’in her bir neferi, inanın ki gerçek birer kahramandır” diye konuştu.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com