Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk:

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk:
"Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Türkiye'nin yine kamplara ayrılmasından endişe duyuyoruz"

İZMİR (AA) - Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Türkiye'nin kamplara ayrılmasından endişe duyduklarını belirterek, "Türkiye, cumhurbaşkanlığı seçim sürecini normalleşerek atlatmalı" dedi.

Koncuk, Türkiye Kamu-Sen İzmir Temsilciliği'ndeki hukuk müşavirliği bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, kentteki 30 bin üyelerine burada sürekli bulunacak bir avukatın hukuk hizmeti vereceğini söyledi.

"Türkiye, her geçen gün demokrasiden, hukuktan, insan haklarından uzaklaşan bir ülke görüntüsü içerisinde" diyen Koncuk, yargı bağımsızlığının tehdit altında olduğunu, yargı kararlarının ülkenin en tepesindeki kişilerce tartışıldığını savundu.

Koncuk, "Türkiye Kamu-Sen olarak her şeye rağmen Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğuna hala inanıyoruz, inanmak istiyoruz. Hala bağımsız kararlar verebilen savcılar, hakimler olduğuna inanmak istiyoruz. Bu inancımızı da muhafaza etmek istiyoruz" dedi.

 

- Cumhurbaşkanlığı seçim süreci

Bir gazetecinin, cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle ilgili sorusunu yanıtlayan Koncuk, "Cumhurbaşkanı adayının kim olduğundan daha çok cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Türkiye'nin yeni kamplara ayrılmasından endişe duyuyoruz" diye konuştu.

Ankara'da 8 sivil toplum örgütüyle geçen hafta, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret ettiklerini, Türkiye'de siyasi ortamın gerilmesine sebebiyet verecek ifadelerden kaçınılmasını istediklerini belirten Koncuk, şunları söyledi:

"Bu siyasi gerginlik nedeniyle Türk ekonomisinin kötü gittiğini, ekonomik kriz endişesi yaşandığını biliyoruz. Kimin cumhurbaşkanı olacağından öte milletimizi ilgilendiren tarafı bu olmalı. Türkiye, cumhurbaşkanlığı seçim sürecini normalleşerek atlatmalı. Seçilecek cumhurbaşkanı da bu milletin asgari müştereklerinde buluştuğu, temel değerlere saygılı bir insan olmalı, önce hukuka saygılı insan olmalı. Bu milletin tamamını kucaklayacak özelliklere sahip, milletimizin hiçbir kesiminin ahlakından şüphe duymayacağı özelliklere sahip insan olmalı. Bu özelliklere sahip olduktan sonra bizim için kimin cumhurbaşkanı olduğunun hiçbir önemi yok. İsimler üzerinde Türkiye'de tartışma yaşanması şu anda doğru değil. Herkesin aday olma hakkı vardır."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com