Türkiye Karanlık Döneme Girdi!

Türkiye Karanlık Döneme Girdi!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli halkın iradesini yok sayacak bir açıklamada bulundu..

MHP lideri Bahçeli 'Türkiye tehlikelerle dolu karanlık döneme girmiştir. En erken sürede genel seçimlere gidilmeli' derken 'Baskı, rüşvet gibi yöntemlerle bu sonuç ortaya çıkmıştır.' dedi..

PAÇACI: YARGI DA AKP'YE GEÇTİ

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, ''Türkiye, yürütme ve yasamanın ardından yargının da AK Parti'nin kontrolüne girdiği bir döneme girmiştir'' dedi.

MHP Genel Merkezi'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını cevaplayan Paçacı, referandum sonuçlarına saygı gösterilmesini istedi. Referandum sürecinde devletin bütün imkanlarının hükümet tarafından seferber edildiğini ileri süren Paçacı, ''Evet'' oyları için devlet görevlilerine ciddi baskılar uygulandığını öne sürdü. Buna rağmen yüzde 42 'Hayır' oyu çıktığını ifade eden Paçacı, ''Referandum süreci eşit şartlarda yürümedi. AK Parti devletin gücünü arkasına almıştır'' dedi. Paçacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Türkiye, yürütme ve yasamanın ardından yargının da AK Parti'nin kontrolüne girdiği bir döneme girmiştir. Bu da bir bakıma kuvvetler birliği anlamına geliyor. Bundan sonra demokratik rejimi yeniden tanımlayacağız. Doğu ve Güneydoğu'da yüzde 90'lara varan oylar çıktı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet üyeleri PKK açılımı için yeni tavizler vermemelidir.''

Bir gazetecinin Osmaniye ve Erzurum illerindeki referandum sonuçlarını sorması üzerine Paçacı, ''Devletin tüm imkanları 'Evet' çıkması için seferber edildi. Valiler, kaymakamlar, devlet görevlileri aracılığıyla baskı uygulandı. Bu baskıya rağmen yüzde 42 oranında 'Hayır' çıktı'' dedi.

Paçacı, bir başka gazetecinin milliyetçi tabandan 'Evet' oyunun verilip verilmediği sorusuna ise, ''Ben buna katılmıyorum. Bu sonuçlar ülkücü tabanın verdiği oyu belirlemez. Ülkücü ve milliyetçi taban şimdiye kadar sürdürdüğü mücadeleyi bundan sonra da kararlılıkla sürdürecektir'' karşılığını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com