Türkiye kesmedi! Danimarkalı gazeteciye de fırça

Türkiye kesmedi! Danimarkalı gazeteciye de fırça
Başbakan Erdoğan'ın meşhur fırçalarından kendisine soru soran Danimarkalı gazeteci de nasibini aldı.
Danimarka 'daki temaslarını tamamlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Hollanda 'ya hareketi öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Erdoğan'a sorulan sorular arasında Nevruz kutlamaları ve Nevruz 'un 'barışın miladı' olarak yorumlanması vardı. Erdoğan bu soruya kızdı ve soruyu soran gazeteciyi fırçaladı.
 
 
"BENİM ÜLKEMDE ZATEN BARIŞ VAR"
 
''Ben barışın miladından bahsetmiyorum. Barışa gölge düşürülmesin diyorum. Benim ülkemde zaten barış var. Benim ülkemde savaş yok. Kelimeleri dikkatli seçelim."
 
Erdoğan parti olarak kendilerinin de Nevruz'u kutlayacaklarını belirtti.
 
ROJ TV KIZGINLIĞI
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kopenhag'a yaptığı ziyarette Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt ile bir araya geldi. Görüşmeye beklendiği gibi terör örgütü ve onu destekleyen Roj TV damgasını vurdu.
 
Erdoğan, görüşmede Danimarkalı meslektaşı Thorning-Schmidt'ten Roj TV ile ilgili mahkeme kararına uymalarını istedi.   
 
"Geçen yıl Danimarka mahkemesi Roj TV'nin kapanması kararı aldı. Bunu takdirle karşıladık. Ama bölücü yayın organı hala ülkenizde faaliyette" diyen başbakan Erdoğan bunun ciddi bir çelişki olduğunu söyledi.
 
"SUÇLULARIN İADESİ ANLAŞMASINA UYMUYORSUNUZ"
 
Erdoğan'ın Danimarka Başbakanı ile görüşmesinde üzerinde durduğu bir diğer konu da ülkede faaliyet gösteren PKK ve DHKP-C mensubu teröristlerle ilgiliydi.
 
Bu konuda da ciddi tespit ve bilgileri olduğunu vurgulayan Erdoğan Schmidt'ten suçluların iadesi anlaşmasına uymalarını istedi.
 
"Sadece siz değil, diğer Avrupa ülkeleriyle de aynı sıkıntıları yaşıyoruz" diyen Erdoğan terör örgütü mensuplarının uzun vadede Danimarka'ya da sıkıntı yaşatabileceği uyarısını yaptı.
 
"OBAMA GİBİ KORUNDU"                             
 
Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın Danimarka ziyaretinde adeta Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama gibi korunması dikkat çekti.
 
Başbakan'ın Kopenhag'da gideceği her yeri bomba arama köpekleriyle saatler öncesinden didik didik arayan Danimarka polisi adeta kuş uçurtmadı.
 
Güvenlik önlemlerinin artırılmasının Ankara'da AK Parti ve Adalet Bakanlığı’na yönelik saldırılarla ilgili olduğu ve istegin Danimarka makamlarından geldiği de öğrenildi. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com