“Türkiye kritik bir süreçten geçiyor”

“Türkiye kritik bir süreçten geçiyor”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, demokratik açılım sürecinde yaşanılanları kaygı verici olarak nitelendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, demokratik açılım sürecinde yaşanılanları kaygı verici olarak nitelendirdi.
Işık, PKK'lıların teslim olması esnasında yapılan karşılamanın ve sergilenen oyunun yanlış olduğunu ifade etti. MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, memleketi Simav'da gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin 34 PKK'lının dağdan inmeleri ve teslim olmaları esnasında yaşanan görüntülerle ilgili sorularını cevaplayan Işık, Demokratik Toplum Partisi (DTP)'in terör örgütü PKK'nın sözcülüğünü yaparak, bin yıllık Türk-Kürt kardeşliğini bozmaya yönelik eylemler peşinde olduğunu söyledi.
Türkiye'nin kritik bir süreçten geçtiğini, toplumda birlik ve beraberliğin bozulmaması için başta siyasiler olmak üzere büyük sorumluluk düştüğünü ifade eden Işık, DTP' in, şova yönelik çıkışlarının, 10 asırdır Anadolu topraklarında kardeşçe yaşayan Türk ve Kürtleri bir birbirine düşürmeye çalıştığını savundu.
MHP olarak hiçbir zaman bu oyuna gelmeyeceklerini ifade eden Işık, ülkenin selameti açısından AK Parti'nin işbaşından uzaklaştırılması gerektiğini savundu. 2011 yılında yapılacak genel seçimlerde vatandaşın AKP' ye iyi bir ders vererek iktidardan uzaklaştıracağını ileri süren Işık, vatandaşın iktidara taşıyacağı MHP'nin de vatandaşlardan alacağı güçle kendisine ihanet edenlerden hukuki ve demokratik yolları kullanarak mutlak surette hesap soracağının altını çizdi.
Son yaşayan olaylar karşısında vatandaşların iktidar partisi AKP'nin kimin yanında olduğunu gördüğünü anlatan MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık,” Vatandaş AKP'yi asla affetmeyecektir. 2011 yılında yapılacak genel seçimlerde sandığa gömerek ülkenin ufkunu yeniden açacaktır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuştu.
AK Parti iktidarının demokratik açılımla ne yapmak istediğini topluma net bir şekilde açıklaması gerektiğini vurgulayan Işık, Kandil ve Mahmur kamplarından gelen PKK'lıların DTP'liler tarafından halaylarla, çiçeklerle karşılanmasının, başta şehit yakınları olmak üzere, yüreği evlat acısı gören herkesi üzdüğünü kaydetti. Işık, İktidarın demokratik açılımdan ne ifade etmek istediğini net bir şekilde kamuoyuna izah etmesi gerektiğini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com