Türkiye Kutuplaştırılıyor mu?

Türkiye Kutuplaştırılıyor mu?
Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, devletin temel kurumları arasındaki gerilimin su yüzüne çıktığı son dönemde yasama, yürütme ve yargı arasındaki çatışmalar ile üniversiteler, ordu, medya, emniyet gibi vazgeçilmez kuru

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkan Yardımcısı Adnan Kurnaz, devletin temel kurumları arasındaki gerilimin su yüzüne çıktığı son dönemde yasama, yürütme ve yargı arasındaki çatışmalar ile üniversiteler, ordu, medya, emniyet gibi vazgeçilmez kurumların içinde ve aralarında yaşadığı gerginliklerin Türkiye'yi tam bir kutuplaşmaya doğru yöneltiğini savundu
Yapılan yaptırımlar ve gereksiz korkular Türkiye'ye zarar verir...
Adnan Kurnaz, Türkiye'nin birlik, beraberlik ve bütünlüğünün farklılıklar ve kışkırtmalar ekseninde ağır tahribatlara maruz kaldığını belirterek, bir dönemin bütün sancılarını yaşamaya başladığını iddia etti.
Kurnaz çok çarpıcı açıklamalada bulunarak: ''Ülkemiz, hayatın her alanında yaşanan cepheleşmenin sancıları altında, bin yıllık kardeşliğinin sorgulandığı, mülkün temeli olan adalete olan güvenin sarsıldığı, kurumların kargaşaya sürüklendiği, siyasetin kirlendiği, halkının ise yoksullaştığı gelişmelerle tam bir fetret (bunalım) devrinin emarelerini göstermeye başlamıştır.''
AK Parti iktidarının, tartışmalardan uzak tutulmaları gereken devlet organlarını birer birer karşısına almaar ve buna da zemin oluşturup ortam hazırlamasının çok tehlikeli bir sürece davetiye çıkardığını savunan Kurnaz, bu tehlikeli gidişin Türkiye'yi olumsuz etkilyeceğinin altını çizdi. Hukuken tartışmaya neden olan taraflar arasında haklılık ve yerindelik aramaksızın konuya bakıldığında bile herkese gerekli olan adalet duygusunun, herkesin güvenmek ve inanmak durumunda olduğu hukuk devleti anlayışının ağır zarar göreceği ve güven kaybedeceğinin çok açık olduğunu belirten Kurnaz, hukuk devletinin bu tür ortamlarada zarar görebileceğini savundu.
Yaşanan bu gelişmeler hükümetin kurumlar üzerinde korku oluşturma çabasıdır
Türkiye'de son günlerde gündemi meşgul eden gelişmelerin AK Parti tarafından çıkarıldığını iddia eden Kurnaz, AK Parti'nin kendinden olmayanlar üzerinde bir tehdit ve baskı aracı olarak yönetim anlayışı kurduğunu ifade etti.
Hükümet tarafından hukukun yıpratıldığını ve siyasileştiğini iddia eden Kurnaz, bu tür gelişmelerin bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne zarar verdiğini özellikle vurguladı.
Kurnaz, Türkiye'de tıkanan toplumsal konuların açılması için Anayasa değişikliğine ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, yargı reformu da bu kapsama alınması gerektiğini belirtti. Ancak; burada üzerinde durulması gereken konu, bu değişikliklerin kimler tarafından yapılacağı ile zamanı ve ortamıyla ilgili olduğuna değindi.
Artık bu ağır sorunları ve gerilimi daha fazla taşıyamayacağı anlaşılan Türkiye'de bunalımdan çıkış için tek çare için bir an önce seçime gidilmesi grektiğini savundu. (M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com