"Türkiye onurunu korumalıdır"

"Türkiye onurunu korumalıdır"
BDP Genel Başkan Yardımcısı Kışanak, TBBM'de grup toplantısında askeri uçağın Suriye tarafından düşürülmesiyle ilgili konuştu.
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, askeri uçağın Suriye tarafından düşürülmesiyle ilgili, ''Türkiye haklarını, onurunu korumalıdır ancak savaşa sebebiyet verebilecek bir misilleme yaklaşımını da doğru bulmuyoruz'' dedi.

Türkiye'nin uçağının düşürülmesini ve iki pilotun henüz kendilerinden haber alınamayacak durumda olmasını büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını ifade eden Kışanak, bu konuda Başbakan Erdoğan'ın davetinde kendilerine gerekli teknik bilgiler verildiğini aktardı. Kışanak, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
''Yaşanan bu elim olaydan dolayı bundan sonraki süreçte daha kötü sonuçlar doğurabilecek tutum ve davranışlar içinde olunmaması gerekiyor. Telafisi mümkün olmayan yollara girilmemesi gerekiyor. Bu konuda Türkiye'deki tüm kamuoyunun, halkın beklentisi; büyük risk almadan, Suriye operasyonunda başkaları adına görev almadan, kendi haklarını koruma noktasında durulmasıdır.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com