Türkiye Oryantiring Şampiyonası

Türkiye Oryantiring Şampiyonası
Türkiye Oryantiring Şampiyonası, Eskişehir'de yapıldı.

Türkiye Oryantiring Şampiyonası, Eskişehir'de yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün Kent Park, Kızılay Hasırca Kampı ve Kent Ormanı'nda düzenlediği şampiyonaya, 46 kulüpten 647 lisanlı olmak üzere toplam bin sporcu katıldı. 21 kategoride dereceye giren sporculara ödülleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Arduç, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve Oryantiring Federasyonu Başkanı Mehmet Genç tarafından verildi.
Oryantiring Federasyonu Başkanı Mehmet Genç, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Eskişehir'de merkeze yakın orman alanlarının bulunmasından dolayı bu spor dalı için en uygun yerlerden biri olduğunu belirterek, “Büyükşehir Belediyesi'nin desteği sayesinde bu organizasyonu gerçekleştirdik. Eskişehir'de düzenlediğimiz bu organizasyon şimdiye kadar Türkiye'de yapılanlar arasında en mükemmeli. Bu şampiyonada dereceye giren sporcularımız Bulgaristan, Danimarka ve Norveç'te yapılacak uluslararası müsabakalarda Türkiye'yi temsil edecekler. Her şeyiyle Türkiye'ye örnek olan Eskişehir, bu organizasyonla da en iyi örnekler arasına girdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'e ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.
Büyükerşen ise, “Her yaştan ve her meslekten insanların bu sporu yapması çok güzel. Eskişehir, kanodan atletizm ve oryantiringe kadar tüm spor dallarına ev sahipliği yapıyor. Büyük Atatürk'ün dediği gibi 'sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.' Emeği geçen herkese teşekkürlerimiz sunuyorum. Ayrıca, şampiyonaya katılan tüm sporcuları kutluyorum” diye konuştu.
İlköğretim öğrencilerinin dans gösterileri ise törene renk kattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com