Türkiye Rayından Çıktı!

Türkiye Rayından Çıktı!
Türkiye'yi güzel istikamete götürmek bizim elimizde, çaba göstereceğiz ve amaca ulaşacağız” dedi..

Kılıçdaroğlu, partisinin Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada Şanlıurfa'ya yıllar önce geldiğini ve geçen sürede kentin çok fazla büyüdüğünü gördüğünü söyledi.
Şanlıurfa'nın parlamentoya 11 milletvekili gönderdiğini ancak aralarında CHP'nin bir milletvekili dahi bulunmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Biz haklıyız. Yolsuzluklara karşıyız. Herkesin inancına, etnik kimliğine saygılıyız. Ancak bizim tek eksiğimiz kendimizi ve partimizi yeterince halka anlatamıyoruz. Bizim derdimiz, bu ülkede kimse yatağa aç girmesin. Bizim derdimiz parlamentoda düzgün insanlar olsun” dedi.

Anadolu insanının kurtuluş mücadelesi sırasında hep birlikte savaştığını, o zaman kimsenin etnik kimliğinin sorgulanmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bunlar 19'uncu yüzyılın politikaları, bizler ise 21'inci yüzyılda yaşıyoruz. Bir düşünün, Amerika'da siyahlarla beyazlar vardı. 1930'lu yıllarda siyahlarla beyazlar aynı lokantaya gidemez, aynı apartmanda oturamazdı, aynı otobüse binmezlerdi. Şimdi başlarındaki başkan bir siyah. Onlar birleşti, biz ayrışıyoruz. Demek ki bir yerde bir hata yapıyoruz. Bu hatayı yapan siyasiler. Biz toplumun kaynaşmasını istiyoruz. Birlik, bütünlük içinde olmasını istiyoruz. Varsa dertlerimiz birlikte çözeceğiz. O nedenle biz Şanlıurfa'da önümüzdeki dönemde bir değil, daha fazla milletvekili istiyoruz. Bunun için çalışacağız.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com