Türkiye Sakatlar Derneği Emet Temsilciliği hayat buluyor

Türkiye Sakatlar Derneği Emet Temsilciliği hayat buluyor
Türkiye sakatlar derneğinin Kütahya şubesine bağlı Emet temsilciliği kuruluş çalışmaları tamamlanarak faaliyetlerine başladı.
Ercan Kolku | Emet

Dernek temsilciği yönetim kuruluna Mustafa Mutlu, Hidayet Erdoğan, İbrahim Özdek ,İsmail 
Tanyeri ve İsmail Tavacı’nın seçilirken başkanlık görevine Mustafa Mutlu getirildi. Türkiye sakatlar derneğinin Kütahya şubesince düzenlenen bir çok aktivitede Emet olarak yer aldıklarını belirten başkan Mutlu;”İlçemizdeki engelli vatandaşlarımızın kurumsal ortak bir sesi olması düşüncesi ile temsilciliğimizi faaliyete geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İl başkanımız sayın Hatice Yakar’ın destekleriyle şubemizi faaliyete geçiriyoruz.Derneğimizin amacı başta ortopedik sakatlarımız olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımızın ekonomik,sosyal ,kültürel ve mesleki hak ve çıkarlarının korunması; her alandaki ayrımcı uygulamaların giderilmesidir “dedi.

İlçede yaşayan engelli vatandaşlarımızın Toplumun diğer kesimleriyle eşit hak ve olanaklara sahip, özel gereksinimleri sürekli dikkate alınan, özgür, üretken bireyler olarak toplum yaşamına etkin katılımlarını sağlanmayı hedeflediklerini belirten başkan Mutlu;”Dernek temsilciliğimizin açılışındaki katkılarından dolayı ilçe kaymakamımız Ahmet Gazi Kaya’ya belediye başkanımız Mustafa Kocaya, bizlere destek çıkan değerli hemşehrilerimiz sayın Mustafa Bekar,Ömer Özhan’a yine her zaman destekelrini gördüğümüz değerli ağabeyimiz sayın Erol Usta’ya Esnaf Odası başkanımız sayın Abdullah ÜNAL’a ve desteklerini esirgemeyen, bizlere sponsor olan hayırsever Emetli işadamlarımıza engelli hemşerilerimizi adına teşekkür ediyorum “dedi. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com