Türkiye şampiyonu olan haltercilere ödül

Türkiye şampiyonu olan haltercilere ödül
Gaziantep'te 17-19 nisan tarihleri arasında yapılan Gençler TürkiyeHalter Şampiyonası'nda, bayanlarda sıkletlerinde birincilik kazanan Huriye Bilgiç ve Aysel Daş, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret etti.

     Kocatepe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, sporcular Bilgiç ve Daş ile antrenör Hilmi Pekünlü'yü kabulünde yaptığı konuşmada, bu sporcuların her birinin gençlere örnek olduğunu söyledi.
     Böyle başarıların, gençleri spora yönlendirmede, kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak hayatlarını düzene koymada örnek olacağına inandığını ifade eden Kocatepe, ''Antrenörlerin de bu başarılarda çok büyük payı var. Gençlerin bu başarısını onları yönlendirip motive ederek, çalıştırarak sağladılar. Bu başarının tüm gençlerimize yayılmasını umuyorum'' dedi.
     Spor İl Müdürü Ölçen de Bilgiç'in 48 kiloda toplam 145 kilogram, Daş'ın ise 53 kiloda toplam 152 kilogram ağırlıkları kaldırarak klasmanlarında Türkiye şampiyonluğunu elde ettiklerini anımsattı.
     Konuşmaların ardından Vali Kocatepe tarafından sporcular ile antrenör Pekünlü'ye birer yarım altın ve çeşitli ödüller verildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com