Türkiye sandık başında

Türkiye sandık başında
Ekonomi Bakanı Zeybekci, oyunu Denizli'de Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'nde kullandı

DENİZLİ (AA) -  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, oyunu Denizli'deki Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'nde kullandı.

Çamlaraltı Mahallesi'ndeki evinden oğlu Atilla Zeybekci'nin kullandığı özel aracıyla Atatürk Endüstri Meslek Lisesi'ne gelen Bakan Zeybekci, eşi Ayşen ve kızı Fatma Zeybekci ile kayıtlı olduğu 1087 numaralı sandığın başına geldi. 

Görevlilerinden mührü ve oy pusulalarını alan Zeybekci, oyunu kullandıktan sonra ''vatana, millete hayırlı uğurlu olsun'' temennisiyle zarfı sandığa attı. 

Zeybekci, gazetecilere yaptığı açıklamada, yerel seçim için oylarını kullandıklarını belirterek, seçimin öncelikle ülkeye, millete, Denizli'ye hayırlı olmasını diledi.

Çok yoğun bir seçim kampanyası dönemi geçirildiğini ifade eden Zeybekci, seçimlerin demokrasi için son derece önemli olduğunu belirterek, "Bu seçimin, gerek demokrasi gerek evrensel hukuk normları gerekse devletimizin işleyişi, siyasetimizin yeniden kurgulanması ile ilgili Türkiye'de siyasete yeniden taze bir başlangıcı yapabilme fırsatı vereceğine inanıyorum" dedi.

Zeybekçi, ekonomi bakanı olarak pazartesi günü itibariyle piyasaların çok daha rahatlayacağına, gelecek günleri çok daha rahat algılayacağına, ihracatın, istihdamın ve büyümenin pozitif yönde artacağına, son dönemde yaşanan durgunluğu telafi edecek bir performans sergileneceğine inandığını söyledi. 

"Türkiye'deki siyasi yapının yaşanan problemleri üretmeye devam ettiğini üzülerek görüyoruz" diyen Zeybekci, şöyle devam etti:

"Ne zaman ki bir tarafın çok güçlü olduğu bir durum ortaya çıktı, maalesef hukuk dışı, demokrasi dışı, milletin iradesine dayanmayan yollara tevessül etme çok yoğunlaşıyor. Onun için Türkiye'de siyaset 30 Mart'ı çok iyi değerlendirmeli ve 31 Mart'tan itibaren böyle bir problemi, böyle bir hastalığı yaşamamak için ne yapılması gerektiğini konuşmalı. Türk halkı yeni bir anayasa istiyor, çok daha evrensel standartlarda bir demokratik anayasa istiyor. Muasır medeniyetin de üzerinde bir hukuk sistemiyle yeni bir anayasa istiyor ve parlamenter yapımızı da yeniden gözden geçirmemizi istiyor. Onun için bu seçimlerin son derece önemli olduğuna inanıyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com