"Türkiye sanki yabancı ordu girmiş gibi"

"Türkiye sanki yabancı ordu girmiş gibi"
CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, istihbarattan savunma ihalelerine, şans oyunları çekilişinden hakimliğe geçiş için yapılan sınavlarına kadar kadar çarşıcı iddialarda bulundu.

ANKARA (ANKA) - CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, istihbarattan savunma ihalelerine, şans oyunları çekilişinden hakimliğe geçiş için yapılan sınavlarına kadar kadar çarşıcı iddialarda bulundu, "Türkiye sanki yabancı ordu girmiş gibi" dedi.

TV8'e konuk olan CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Hakkari'nin Dağlıca Bölgesi Yeşiltaş Karakolu'na yapılan saldırıyı değerlendirerek, "300 kişi, bir ordu saldırıyor. Bu bir anda ortaya çıkmıyor, bunun bir hazırlığı bir yürüyüşü var. Nerede bizim istihbaratımız nerede TSK? Çünkü sen istihbaratını, bu konudaki iradeni birilerine teslim etmişsin. Sen hükümet ve Başbakan olarak, "Ben hiçbir şekilde Kandil'e operasyon yapmayacağım diyorsan', o zaman bu şekilde 300 kişilik ordu ile gelir senin karakoluna saldırır" dedi.
2007 yılındaki Dağlıca saldırısının hemen ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD'ye gittiğini ve ABD'nin, PKK'yı terör örgütü ilan ettiğini belirterek, terör ile mücadelenin en önemli ayaklarından birisinin istihbarat olduğunu, Heron ihalesinin İsrail'li bir firmaya verildiğini savunmanı götürüp İsrail'e teslim edildiğini savundu. Heron İhalesinin ihale yasaklısı olan bir firmaya teslim edildiğini öne süren Kart, "Milli Savunma Bakanlığı olarak 2005'te nasıl ihale yasaklısı olan bir firmaya veriyorsun. Sen hükümet olarak sözleşme gereğini yapsaydın bu saldırılar olmayacaktı" dedi. Demokrasilerde hükümet saldırının sorumlusu olduğunu ancak Türkiye'de TSK'ya yüklendiğini belirten Kart, "Türkiye pek çok konuda olduğu gibi terör ile mücadele konusunda da özgür bir iradeye sahip değildir" dedi.

-"ALTILI İKİ HAFTA ARKA ARKAYA NASIL AYNI BAYİYE ÇIKIYOR"-

CHP'li Kart, Milli Piyango İdaresi'nde yapılan şans oyunları çekilişiyle ilgili de şu iddilarda bulundu:
"Devirlerin bilerek sonraki haftalara aktarıldığı, manipülasyonların yapıldığı dile getirildi. Ben bunları açıklayınca iddiamı doğrulayan başka bilgiler gelmeye başladı. Düşük ikramiyeler için vatandaş bayiine gidiyor, ama sistemde gözükmüyor. "Bahçekapı'daki Genel Merkeze git' deniliyor, bir türlü vatandaş cevabını alamıyor. Yine 6'lı kupon iki hafta arka arkaya aynı bayiine çıkıyor. Bunlar somut iddialar. Kimseye bir şey demiyoruz, bunlar denetilsin diyoruz sadece. 20 gün geçti iddiamın üzerinden Sayın Maliye Bakanı lütfedip bir açıklama yapmadılar."

-"ADALET BAKANLIĞI SINAVINDA SORULAR ÖNCEDEN VERİLMİŞ"-

Avukatlıktan hakimliğe geçiş sınavını 271 kişinin kazandığını belirten Kart, sınav sonuçlarının 30 Mayıs'ta açıklandığını ancak 17 Mayıs'ta kimin 1. olacağı kimlerin kazanacağı internette açıklandığını savundu. Kart, "1. A.K. olacak deniyor, gerçekten o oluyor ve 2. de A.K.'nın eşi oluyor. 30 kişinin ismini açıkladım. Bunların içerinde 7-8 tanesi eş durumundan diğerleri de AKP'nin İl Genel Meclis üyelerinin oğlu, damadı vs. veya falan cemaat mensubu" dedi. Hükümetin kendisini kimsenin denetlemediğini düşündüğü için rahat davrandığını öne süren Kart, "Bulgular 271 kişinin tamamına yakınının bu şekilde kazandığını düşünüyorum. Asıl başarılı olanlarda zan altında kalıyor. Böyle adalet mekanizması oluştur sonra adalet bekle" diye konuştu.

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com