Türkiye Seramik Sanayi Buluşması Gerçekleşti

Türkiye Seramik Sanayi Buluşması Gerçekleşti
Türkiye Seramik buluşması Eskişehir Anemon Otel'de Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye Seramik buluşması Eskişehir Anemon Otel'de Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'nin katılımıyla gerçekleşti.
Türkiye'nin Sanayi Stratejisi çerçevesinde Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından tüm ilgili kesimlerin katkılarıyla hazırlanan ''Seramik Sanayi Strateji Belgesi ve Eylem Planı'' dün 10.00'da Eskişehir Anemon Otel'de düzenlenen forumda gerçekleşti.
Seramik Sanayi Buluşması Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün katılımlarıyla sektörün tüm temsilcilerini bir araya getirdi. Söz konusu toplantıda, sektörün Dünyada ve Türkiye'deki durumu ile geleceği konuşularak ve sektör için stratejik yol haritası ortaya kondu. Toplantının açılış bölümünde Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'ün yanı sıra, Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Zeynep Bodur, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Kütahya Sanayi Odası Başkanı Nafi Güral, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ve Eskişehir Bilecik Kütahya Seramik İş Kümesi Başkanı Zeki Şafak Ozan konuşma yaptı.
Söz konusu belgede Türk seramik sektörü değerlendirilerek, incelemeler doğrultusunda sektörün iyileştirme noktaları ve stratejik yaklaşımları belirlendi ve eylem planı oluşturuldu. Çalışma, seramik sektörünün sürdürülebilir büyümesi ve rekabet edilebilirliğinin korunması için önündeki engellerin belirlenmesine odaklı olarak yürütülüp Türkiye Seramik Sanayi stratejisinin uzun dönemli vizyonu; “Türk Seramik Sanayinin İmajını Yükselterek Küresel Pazar Payını Artırmak” olarak belirlendi.Bu vizyonu yakalayabilmek için 2011–2013 yılları arasında atılacak adımlar 19 ayrı eylem olarak tespit edildi.
Anemon Otelde saat 10.00'da başlayan etkinliğe Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa ve Yardımcısı Niyazi İlter, Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Bilecik Valisi H.İbrahim Akpınar, Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Zeynep Bodur, Eczacıbaşı Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Kütahya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Nafi Güral Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir , Kütahya Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Erdal Yıldırım, Eskişehir-Bilecik-Kütahya Seramik İş Kümesi Derneği Başkanı Z. Şafak Ozan ve Sektör Temsilcileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com