Türkiye Suriyeli mültecilere ne kadar harcadı?

Türkiye Suriyeli mültecilere ne kadar harcadı?
Türkiye'de 600 bin Suriyeli mülteci bulunurken bunların sadece 200 bini kamplarda yaşıyor.
AKP hükümetinin yanlış politikları Türkiye ekonomisine pahalıya mal oluyor. Suriye savaş çıkmadan önce dış ticarette önemli bir yere sahip olan Şam ile ticari ilişkiler koparken bu durumda en çok sınırda bulunan iller etkilendi. Hatay halkı da zor günler geçiriyor.
 
Türkiye Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan mültecilerin sayısının 600 bine yükseldiğini açıkladı.
 
AFAD Basın Müşaviri Mustafa Aydoğdu, yaklaşık 200 bin Suriyelinin sınıra yakın bölgedeki 21 mülteci kampında kaldığını, diğerlerinin ise kamplar dışında ev kiralayarak yaşadığını söyledi.
 
Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Suriyeli mülteciler için bugüne kadar 2 milyar dolar harcadığını belirtmişti.
 
Birleşmiş Milletler, 2014 yılında yaklaşık 2 milyon Suriyelinin daha komşu ülkelere sığınacağını, yaklaşık 2 milyon 250 bin kişinin de ülke içinde çatışma bölgelerinden kaçarak başka bölgelere yerleşeceğini tahmin ediyor.
 
Suriyeli mültecilerin büyük çoğunluğunun İstanbul'a göç ettiği, düşük ücretlerle sigortasız çalıştırıldıkları, çocukların dilendiği biliniyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com