TÜRKİYE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ 234 ZİRAAT MÜHENDİSİ ALACAK

TÜRKİYE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ 234 ZİRAAT MÜHENDİSİ ALACAK
TÜRKİYE TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ 234 ZİRAAT MÜHENDİSİ ALACAK

. ANKARA(ANKA) -Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Abdullah Kutlu Türkiye genelinde istihdam edilmek üzere 234 ziraat mühendisi alımı yapılacağını açıkladı.
Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Genel Müdür Kutlu, 2011 yılında her alanda rekorlar kıran Tarım Kredi Kooperatiflerinin hizmetlerini hız kesmeden ve artırarak devam ettirebilmesi için kurum bünyesinde görev yapan 1400 ziraat mühendisine ilave olarak çeşitli branşlarda 234 ziraat mühendisi daha istihdam edeceklerini bildirdi.
Kooperatif ortağı ve kurum personeli çocuklarına yüzde 20 kontenjan ayrıldığını söyleyen Kutlu, ÖSYM tarafından 10-11 Temmuz 2010 ve 09-10 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılmış olan 2010-KPSS ve 2011-KPSS Lisans sınavına girmiş ve KPSS-1, 2, 3, 4, 5 puan türlerinin birinden en az 50 puan alan ziraat mühendislerinin başvuru yapabileceklerini kaydetti.
Kutlu, ayrıca Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olanların, Bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerini ve bunların mülakata ayrıca çağrılacaklarını da sözlerine ekledi.
11 Haziran 2012 tarihinde başlayan başvuruların Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği internet sitesi üzerinden yapıldığını kaydeden Abdullah Kutlu, başvuruların 22 Haziran 2012 Cuma günü sona ereceğini belirtti.
Adaylar, "İş Talep Formu"nda görev yeri tercihinde bulunurken yalnızca bir görev yeri belirtecek olup, birden fazla tercih yapanların ve birden fazla İş Talep Formu dolduranların müracaatları geçersiz sayılacak.(ANKA)
(EBR/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com