Türkiye topraklarına roket düştü!

Türkiye topraklarına roket düştü!
Vatandaşların can güvenliği eskiden önemsenir, toprağımıza düşen top mermilerine Türk Ordusu açıkça meydan okuyarak düşmanlarına korku salardı

AKP Hükümeti’nin Türkiye’yi dünya bazında nasıl da itibarsızlaştırdığı ve yurt dışında güçsüz devlet profili çizdiği Suriye Savaşı’nda gözler önünde yaşanıyor.

Eskiden olsa vatandaşların can güvenliği önemsenir, toprağımıza düşen top mermilerine Türk Ordusu açıkça meydan okuyarak düşmanlarına korku salardı.

2014 Türkiye’sine bakalım:

Suriye sınırının Akçakale’ye yakın bölümünde El Kaide terör örgütü yanlısı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile muhalif gruplar arasında devam eden çatışmalar sırasında bir roketatar mermisinin sınırımızdan içeri 600 metre kadar girerek düştüğü ve büyük bir patlama olduğu belirtildi. Bu patlamadan dolayı bu defalık bir kayıp yaşanmamış bilgisi verilen tehlikeyle ilgili TSK sadece angajman kuralları gereği (bu kurallar ülkeye yönelecek herhangi bir tehdide karşı uygulanacak yaptırımın boyutlarını ve tehdidin niteliğine göre yapılacak askeri müdahalenin sınırlarını belirliyor) ateş açıldığı ifade ediliyor. Buna rağmen gelen bir bilgi de iki hafif silah mermisinin de Türkiye tarafına isabet ettiği yönünde.Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre dün öğle saatlerinde Türkiye-Suriye hududunda Akçakale Kapı Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Suriye'nin Tel Abyad ilçesinde muhalif gruplar ve Irak Şam İslam Devleti arasında devam eden çatışmalardan seken bir adet roketatar mermisi, sınırı 600 m geçerek Türkiye tarafında boş araziye düştü ve patladı. Söz konusu patlamadan dolayı herhangi bir zayiat meydana gelmedi.

Dün öğleden önce ise Türkiye-Suriye hududunda Akçakale Kapı Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Suriye'nin Tel Abyad ilçesinde muhalif gruplar ve Irak Şam İslam Devleti arasında devam eden çatışmalardan seken iki adet hafif silah mermisi, sınırı 1.5 kilometre geçerek Türkiye tarafına düştü. Söz konusu mermilerden dolayı herhangi bir zayiat (kayıp – zarar) meydana gelmediğinin mülki makamlardan öğrenildiği bildirildi. Angajman kuralları gereği merminin atıldığı değerlendirilen bölgeye mevcut silahlarla ateş edilerek misliyle mukabelede bulunuldu.

Sınırlarımız delik deşik, insanlarımızın can güvenliği artık AKP Hükümeti nedeniyle Devlet’e de emanet değil, peki ama vatandaşların can güvenliği ve toprak bütünlüğümüzü ilgilendiren sınır güvenliğimiz kime emanet?  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com