"Türkiye turnuva için önemli bir aday"

"Türkiye turnuva için önemli bir aday"
TBF Başkanı Demirel, Bogosavljev ve Baykan'ı ziyaret etti...

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, FIBA Organizasyonlar Direktörü Predrag Bogosavljev ile Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'ı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, bayanlar basketbolda 2012 Londra Olimpiyat Oyunları Eleme Turnuvası için ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Türkiye'nin son dönemlerde düzenlediği organizasyonlarla kendisini kanıtladığını ifade eden Baykan, "Olimpiyat eleme turnuvası için elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Türkiye son yıllarda önemli organizasyonlara imza attı. 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığı doğrultusunda çok ciddi çalışmalarımız var. Almamız durumunda 2012 Londra Olimpiyat Oyunları öncesindeki bu önemli turnuvayı en iyi şekilde düzenleyeceğimize inanıyoruz" dedi.

FIBA Etkinlikler Direktörü Predrag Bogosavljev, ziyarette yaptığı açıklamada, Türkiye'nin turnuva için önemli bir aday olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu: "Ülkenizde düzenlenen 2010 Erkekler Dünya Basketbol Şampiyonası'nda, gerek altyapı, gerekse tesisler ve organizasyon bakımından harika bir iş çıkardınız. Bakanlık ve federasyon olarak bugüne kadar yapılmış en iyi organizasyonu gerçekleştirdiniz. Bu başarınız, Türkiye için büyük bir prestij oldu. Türkiye ve Ankara her türlü organizasyonun altından kalkabileceğini gösterdi. Burada yaptığımız görüşmenin ardından da bakanlığınızın ve federasyonunuzun aynı desteği vereceğini teyit ettik."

10 Aralık Cumartesi günü İspanya'nın başkenti Madrid'te açıklanacak ev sahipliği için aday ülkelerden olan Türkiye, bu önemli turnuvayı düzenlemeye hak kazanması durumunda, olimpiyatlara gidecek son 5 ülke Ankara'da belirlenecek. Ankara Spor Salonu'nda, 25 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenlenecek eleme turnuvasına 12 ülke katılacak ve 2012 Londra Olimpiyat Oyunları için son 5 bileti almaya çalışacak. Ankara Spor Salonu, daha önce 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda da Türkiye'nin grup maçlarına ev sahipliği yapmıştı.

Bu arada, söz konusu organizasyona ev sahipliği yapmak için Türkiye'nin yanı sıra Arjantin ve Çek Cumhuriyeti de yarışıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com