Türkiye UEFA'ya başvurdu!

Türkiye UEFA'ya başvurdu!
UEFA, farklı şehirlerde düzenlenecek 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası için 32 farklı ülkenin başvurduğunu açıkladı.
UEFA, yapılan toplantı sonucunda Euro 2020'ye ev sahipliği yapmak için resmen başvuran 32 şehri açıkladı ve listeyi resmi olarak açıkladı. Listede İstanbul da yer alıyor.
 
Açıklanan listedeki ülke ve şehirler şöyle:
 
Ermenistan (Erivan), Azerbaycan (Bakü), Belarus (Minsk), Belçika (Brüksel), Bulgaristan (Sofya), Hırvatistan (Zagreb), Çek Cumhuriyeti (Prag), Danimarka (Kopenhag), İngiltere (Londra ), Finlandiya (Helsinki), Fransa (Lyon), Makedonya (Üsküp ), Almanya (Münih), Yunanistan (Atina), Macaristan (Budapeşte), İsrail (Kudüs), İtalya (Roma, Milan), Kazakistan (Astana), Hollanda (Amsterdam), Polanya (Varşova, Chorzow), Portugal (Lisbon, Porto), İrlanda Cumhuriyeti (Dublin), Romanya (Bükreş), Rusya (St Petersburg), İskoçya (Glasgow), Sırbistan (Belgrad), İspanya (Madrid, Barcelona, Bilbao, Valencia), İsveç (Solna), İsviçre (Basel), Türkiye (İstanbul), Ukrayna (Kiev, Donetsk) and Galler (Cardiff)
 
PLATINI: 'GURURLUYUZ'
 
UEFA Başkanı Michele Platini, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "UEFA EURO 2020 için ülkelerin gösterdiği büyük ilgi bizi gururlandırdı. Bu sayı UEFA'ya üye ülkelerin yarısından fazla bir sayı anlamına geliyor. Finallerle birlikte Avrupa'nın çeşitli kentlerinde muhteşem bir futbol kutlaması olacak ve 60. yıldönümü gerçekten çok özel olacak" diye konuştu.
 
13 FARKLI ŞEHİRDE YAPILACAK
 
UEFA'nın Ocak 2013'te aldığı kararla EURO 2020'nin Avrupa'da 13 farklı şehirde yapılması kararlaştırılmıştı. Turnuvada maçlar 13 farklı paket halinde yapılacak. Bunlardan 12'si 3 grup maçı ve bir eleme turu içeren standart paket olurken, 13. paket ise yarı finaller ve final ayağını oluşturacak. 
 
2 FARKLI TEKLİF SUNULABİLECEK
 
32 federasyonun her biri en fazla 2 teklifle gelebilecek. - 1 adaylık standart paket için, 1 adaylık yarı final/final paketi için- Her ülke isterse aynı şehri iki farklı adaylık için gösterebilecek ancak bu kentler için sadece bir tesis gösterebilecek. Aday ülkeler aday kentlerini değiştirme hakkına sahip olacaklar. Seçilecek kent için nihai başvurunun 25 Nisan 2014'e kadar yapılması gerekecek.
 
Öte yandan; UEFA Yönetim Kurulu'nun ev sahibi kentler toplantısı 25 Eylül 2014'te yapılacak. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com