'Türkiye üzerinden silah alıyorlar'

'Türkiye üzerinden silah alıyorlar'
CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, silahlı Suriyeli grupların Türkiye üzerinden silah aldıklarını iddia etti.

İran'ın Press TV kanalına konuşan Refik Eryılmaz, “Hatay’daki bazı insanların ağır silahlarla yüklü araçların Suriye’ye doğru ilerlediğine tanık olduklarını", silahların Libya'daki çatışmalarda kullanılanlara benzediğini söyledi.

Türk hükümetinin Suriye politikalarını eleştiren Eryılmaz, Türkiye’nin “Suriye ile savaşa itildiği” görüşünü dile getirdi.
Eryılmaz, Suriye’ye askeri bir müdahalenin, Ortadoğu’da “domino” etkisi yapacağını bölgedeki gerilimleri körükleyeceğini de söylediği mülakat sırasında Suriye sınırında onbinlerce Suriyeli mülteciyi barınmak için kampların kurulmasının, “ABD ve İsrail’den gelen baskıların altında yürütülen, tampon bölgesinin oluşturulmasına yönelik planın bir parçası olduğunu” da savundu. Eryılmaz şunları söyledi:
“Tampon bölgesini istiyorlar çünkü Suriye’ye karşı bir müdahale lanse etmek istiyorlar. BM’nin bu yönde bir karar vermediği için Suriyeli mültecileri, insani bir trajedi var diye tampon bölgesinin yaratmak için bir bahane olarak kullanmak istiyorlar.”
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com