Türkiye yağmur altında

Türkiye yağmur altında
Hava sıcaklığı, ülkenin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak.

Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların; Ankara, Eskişehir, Çankırı, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Kütahya, Bolu, Kastamonu, Karabük, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne çevreleri ile İstanbul'un batı çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, ülkenin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, iç kesimlerde kuvvetli olarak(30- 50 km/s) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Ankara, Eskişehir, Çankırı, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Kütahya, Bolu, Kastamonu, Karabük, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne çevreleri ile İstanbul'un batı çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, Heyelan, Yıldırım, Ulaşımda aksamalar v.s.) karşı ilgili ve vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:
İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların sabah saatlerinde batı çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. (20)
ANKARA: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. (22)
İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (22)
ADANA: Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (23)
ANTALYA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (20)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (21)
ERZURUM: Parçalı bulutlu (16)
VAN: Parçalı bulutlu (15)
DİYARBAKIR: Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu (23)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Balıkesir çevreleri ile İstanbul'un batı çevrelerinde, öğle saatlerinden sonra Bursa ve Bilecik çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve iç kesimleri ile sabah saatlerinde İzmir çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, öğle saatlerinden sonra Kütahya çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile gece saatlerinden sonra Adana çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Kuzey ve doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı ve Eskişehir çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olacak.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bolu, Kastamonu ve Karabük çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ve Giresun çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Trabzon, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ve gece saatlerinden sonra Rize çevreleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Malatya, Ardahan, Kars ve Ağrı çevreleri, akşam saatlerinden sonra Erzincan ve Tunceli çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu zamanla bölgenin genelinin parçalı bulutlu geçecek.(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com