“Türkiye’de 10 bin Taliban militanı var”

“Türkiye’de 10 bin Taliban militanı var”
Vatan gazetesi yazarı Can Ataklı bugünkü köşesine şok bir iddiayı taşıdı.

Kasım ayında İran’da Suriye ile ilgili bir toplantı yapıldığını yazan Can Ataklı bu toplantıya Türkiye’den de önemli isimlerin katıldığını ifade etti.
 
Ataklı, eski DP Genel Başkanı Zeybek’in iddiasına yer verdiği yazısında “10 bin Taliban militanının Türkiye’yi üs olarak kullandığını açıkladı.
 
İşte o yazı:
 
İran’da ilginç toplantı
 
Şimdi sizinle, medyaya pek yansımayan bir iddiayı paylaşmak istiyorum. Kasımda İran’da Suriye’deki muhalif gruplarla Esad’ın temsilcilerinin katıldığı bir toplantı yapılmış. Toplantıya Türkiye’den de katılanlar olmuş. Namık Kemal Zeybek, Mustafa Kamalak, Abdüllatif Şener bu toplantılarda gözlemci olmuşlar.
 
10 bin Taliban bizde mi?
 
Demokrat Parti eski Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, toplantıdan sonra Anayurt Gazetesi’nden Hakkı Kahveci’ye bazı açıklamalarda bulunmuş. Bu açıklamalar gerçekten hem çok ilginç hem de korkutucu. Çünkü Zeybek 10 bin Taliban militanının Suriye’de savaştığını ve Türkiye’yi üs olarak kullandığını açıklamış.
 
Merkez Cilvegözü
 
İran’daki toplantıda aldığı bilgileri aktaran Zeybek’e göre Hatay Cilvegözü’ndeki 10 bin konteynerlik sığınmacı kampı Taliban militanlarının merkez üssü durumunda. Taliban militanları bu kamptan Suriye’ye sızıp eylemler yaptıktan sonra dönüyorlar. Zeybek’in aynı konudaki ikinci iddiası ise daha da vahim.
 
3 bini Türk vatandaşı
 
Zeybek 10 bin Taliban militanından 3 bininin Türk vatandaşı olduğunu iddia ediyor. Çoğunun Afganistan, Pakistan gibi ülkelere eğitim için gittiklerinin toplantıda açıklandığını belirten Zeybek bu kişilerin bizzat Amerika tarafından desteklendiğinin ve finanse edildiğinin de ortaya çıktığını anlatıyor.” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın:  http://haber.gazetevatan.com/Haber/499831/1/Gundem

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com