Türkiye'de Adalet Yok!

Türkiye'de Adalet Yok!
CHP'li Emine Ülker Tarhan; Ergenekon, Balyoz gibi davaların hakimi olsa nasıl karar vereceğini açıkladı.

Samanyolu Haber TV'de yayınlanan Öğle Arası programına konuk olan CHP Ankara Milletvekili adayı Emine Ülker Tarhan; siyasete girme sebepleri, yargı reformu ve Ergenekon sanıklarının CHP'den aday gösterilmeleri konusunda önemli açıklamalar yaptı.

'HER 3 KİŞİDEN BİRİ CHP'YE OY VERECEK'

12 Haziran seçimlerinde partisinin iddialı olduğunu belirten Emine Ülker Tarhan, 'CHP'nin başarısı için bir rakam söyleyemem ama her 3 kişiden birinin CHP'ye oy vereceğine inanıyorum' dedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

'DARBE ANAYASASIYLA HESAPLAŞMAK BOYNUMUN BORCU'

Şemsettin Efe'nin sorularını cevaplayan YARSAV Eski Başkanı Emine Ülker Tarhan, yargının her zaman yürütme tarafından kullanılmak istendiğini belirtti. Tarhan, eskiden de var olan kadrolaşmanın son yıllarda çok daha ağır hale geldiğini iddia etti. Anayasa değişikliği konusunda, "Darbe anayasasıyla hesaplaşmak benim boynumun borcudur. Benim kuşağım işkence tezgahlarından geçirildi" dedi. Ayrıca Tarhan'a göre kadın vekillerin çokluğu mecliste farklı bir duyarlılık oluşturacak.

'ERGENEKON VE BALYOZ DAVALARININ HAKİMİ OLSAYDIM..'

Ergenekon ve Balyoz kapsamında gerçekleşen tutuklamalara oldukça sert tepki gösteren CHP'li Emine Ülker Tarhan, Türkiye'de adaletin olmadığını belirtti. Tarhan, "Davanın hakimi ben değilim, dosyanın içeriğini bilmiyorum. Delillere bakmak lazım. Tatmin edici notlara bakmasanız, içini doldurmazsınız insanların içinde kuşku doğar. Bir insanın, bir masumun bir gece ceza evinde kalması inanılmaz şekilde günahtır. Bir gece bile olsa uzak bırakmak affedilmez bir hatadır. Tutuklama bir tedbirdir. Siz insanları rövanş alır gibi, kaleye bir bayrak daha dikmek kaygısıyla, sadece cezalandırmak için, sadece sizin önünüzde eğilmedi, majestelerine biat etmedi, size selam vermedi, ayağa kalkmadı diye Silivri'ye gönderemezsiniz. Bunu yapmaya hakkınız yok. Bunu ima etmeye hakkınz yok. Türk halkının en çok adalete ihtiyacı var ve bugün Türkiye'de adalet yok." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com