Türkiyede bir ilk yaşandı

Türkiyede bir ilk yaşandı
Kütahya'da, Türk-İş tarafından düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamalarına katılanlar mehter takımının konseri ile coştu.

Sendika yetkililerinin Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından Laleli Kavşağı'nda toplanan işçiler, Evliya Çelebi Mehter Takımı eşliğinde kutlamaların yapılacağı Zafer Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Cadde boyu yürüyüş yapan işçilere vatandaşlar da alkış ve sloganlarla destek verdi. Yarım saatlik yürüyüşün ardından Zafer Meydanı'na gelen işçiler, burada mehter takımının konserini dinleyip cep telefonu kameralarıyla görüntü aldı. 1 saatlik konser sonrası, Emek ve Dayanışma Günü olaysız şekilde tamamlandı.

'TÜRKİYE'DE BİR İLK GERÇEKLEŞTİ'
Türk-İş Kütahya İl Temsilcisi Eşref Erden, yaptığı açıklamada, 'Ülkemizin on yıllardır özlediği barış ve bayram havasını hep birlikte Kütahya Zafer Meydanı'nda yaşadık. Gülen yüzler, ülkemizin de yüzünü güldürmüştür. Zihinlerdeki o eski kötü anıları hep birlikte tarihe gömdük. Demokrasimiz bu birlik ve beraberliğimiz sayesinde daha da gelişmiştir. Kazanan Türkiye olmuştur, kazanan Kütahya olmuştur' dedi. Erden, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün Türkiye'de ilk defa mehter takımı konseri ile kutlandığını
da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com